خانه / دسته‌بندی نشده / حضور فیلم فیلمساز کردستان در ۳۸ جشنواره فیلم فجر

حضور فیلم فیلمساز کردستان در ۳۸ جشنواره فیلم فجر

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، سامان احمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان ضمن تبریک به سالم صلواتی فیلم ساز کردستانی به جهت حضور دومین بار در جشنواره فیلم فجر گفت: کردستان مهد فیلم سازان بزرگی بوده است، حضور این فیلم سازان در جشنواره های معتبر جهانی و ملی برای ما متولیان فرهنگ و هنر استان کردستان بسیار جای خوشحالی است.

احمدی افزود: راه یافتن فیلم«پدران» به کارگردانی سالم صلواتی و تهیه کننده گی شهرام مسلخی از دیار کردستان به بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از افتخارات بزرگ برای فیلم ساز کردستان و مردم این منطقه است.

وی افزود: سالم صلواتی از فیلمسازان کردستانی با فیلم «زمستان آخر» به شهرتی بین‌المللی رسید و این فیلم جوایز متعددی در جشنواره‌های بین‌المللی از جمله جشنواره فیلم لبنان و بغداد را از آن خود کرد. نخستین فیلم او، فیلم کوتاهی به نام «رویاهای برفی» بود که این فیلم، هم در ایران و هم به صورت بین‌المللی مورد تحسین واقع شد.

معاون هنری و سینمایی در خصوص اکران فیلم های سی وهشتمین جشنواره فجر در کردستان گفت: با توجه به اینکه فیلم های جشنواره فجر برای اولین بار اکران خواهند شد لذا برای علاقمندان و دوستداران فیلم های سینمایی، دیدن این فیلم ها در اولین اکرانش همیشه فرصتی مغتنم بوده، چند سال پیش برای دیدن این فیلم ها در جشنواره فجر مجبور بودند به تهران رفته و با صرف هزینه زیاد فیلم ها را ببینند ولی هم اکنون این امکان برای علاقمندان به دیدن فیلم های جشنواره فراهم شده است که نه تنها فیلم ها را در شهر خودشان تماشا کنند بلکه از تخفیف ویژه در تهیه بلیط نیز بهره مند شوند.

وی در خصوص فیلم پدران کارگردان کردستانی گفت:  پس از پایان جمع‌بندی آرای هیأت انتخاب بخش فیلم‌های سینمایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر متشکل از: محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی، اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) به شرح زیر اعلام شد:

۱-آن شب (کارگردان: کورش آهاری، تهیه‌کننده: محمد درمنش)

۲- بی‌صدا حلزون (کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته)

۳- پدران (کارگردان: سالم صلواتی، تهیه‌کننده: شهرام مسلخی)

۴- پوست (کارگردان: بهمن ارک و بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح)

۵- دشمنان (کارگردان: علی درخشنده، تهیه‌کننده: مجید برزگر)

۶- روز صفر (کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان)

۷- ریست (کارگردان: محمدرضا لطفی، تهیه‌کننده: سیدامیر سیدزاده)

۸- شنای پروانه (کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی)

۹- کشتارگاه (کارگردان: عباس امینی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی)

۱۰-لباس شخصی (امیرعباس ربیعی، تهیه‌کننده: حبیب والی‌نژاد)

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: رویارویی دو نسل می‌تواند حادثه بیافریند؛ در پدران حادثه‌ای دو نسل را رو در روی یکدیگر قرار می‌دهد.

 در این فیلم هنرمندانی چون علیرضا ثانی‌فر، هدایت هاشمی، گلاره عباسی، مهشید ناصری، کیوان پرمر، مهدخت مولایی، نوید لایقی، سارینا ترقی، یوسف یزدانی، مرتضی خانجانی، شیدا مودب، سعید پورشعبانی و سعید باغبان ایفای نقش کرده‌اند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

سنندج؛ برگزیده هفتمین دورە انتخاب پایتخت کتاب ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *