خانه / اخبار و رویدادها / تجلیل از استاد حمیدرضا گوشبر هنرمند و استاد فعال حوزه موسیقی کُردی

تجلیل از استاد حمیدرضا گوشبر هنرمند و استاد فعال حوزه موسیقی کُردی

تجلیل از استاد حمیدرضا گوشبر هنرمند و استاد فعال حوزه موسیقی کُردی

تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر در قالب انجمن مردمی تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان با حضور در منزل استاد حمیدرضا گوشبر از هنرمندان جوان و فعال حوزه موسیقی کُردی ضمن دیدار با وی، به پاس سالها خدمت و فعالیتش در این حوزه از وی تجلیل و قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر عضو انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان در راستای سلسله برنامه های قدردانی و تجلیل از فعالان و اساتید و دلسوزان هنری، فرهنگی و ادبی این خطه با حضور در منزل استاد حمیدرضا گوشبر از خدمات چندین ساله ی وی در عرصه موسیقی کردستان تجلیل کردند.

در این مراسم بنا به شرایط موجود جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا فقط تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کردستان در قالب انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان حضور داشتند.

در این دیدار و مراسم ضمن ارائه سخنرانی توسط تعدادی از هنرمندان و ادباء حاضر در مورد فعالیت ها و تلاش این هنرمند کردستانی از سوی انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان لوح تقدیر و هدیه ای به کاک حمیدرضا گوشبر تقدیم شد و از خدمات وی طی چندین سال فعالیت در عرصه موسیقی کردستان تجلیل به عمل آمد.

حمیدرضا گوشبر نوازنده و استاد سازهای تنبور و دف می باشد و ضمن چیره دستی در نواختن این سازهای اصیل کوردی و اجرای چندین برنامه و کنسرت ارزشمند، چندین سال در شهر قروه با تاسیس آموزشگاه موسیقی به آموزش و یادگیری علاقمندان پرداخته و هنرجویان زیادی را پرورش داده و به تشکیل گروه بزرگ تنبور نوازی اهتمام داشته که از گروه های موفق و فعال منطقه است و تعدادی از هنرجویانی که نزد وی به یادگیری مشغول بوده اند هم اکنون در گروه بزرگش مشغول به اجرا و خدمت در حوزه موسیقی کوردی هستند و از جمله هنرمندان موفق استان و کشور قرار گرفته اند.

فعالیت ها و خدمات این هنرمند دلسوز که سالهاست در شهر قروه ادامه دارد همواره با مشکلات و موانع مختلف هم از جانب متولیان و هم از جانب بخشی از جامعه مواجه بوده، اما چون به راه و کارش ایمان داشته و روش و حرفه ای مقدس و ارزشمند را انتخاب کرده، دست از تلاش برنداشته است که خود این اراده و عشق از دلایل موفقیت وی بوده و همچنین تاثیر و نتیجه مثبتی در میان جوانان و مردم منطقه داشته که سبب علاقه مندی بیشتر نوجوانان و جوانان و مردم به هنر و به ویژه موسیقی با اصالت و کهن کُردی شده و زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت، ارتقاء آرامش و امنیت و همبستگی بیشتر در جامعه شده است و از بانیان برگزاری کنسرت های خیریه برای کانون ها و انجمن های مختلف حمایت از بیماران و نیازمندان بوده و در امور خیریه نیز همیشه پیش قدم و همراه بوده و هست.

همکاری و همراهی با خوانندگان مختلف، عشق و علاقه و خوش فکری و تمرین های مثتمر برای ملودی های بی شمار، نظم و اخلاقمداری و پرورش شاگردان با اخلاق و توانمند وی را به یکی از اساتید نوازندگی و تنظیم کننده ملودی ها و ترانه های کُردی و مروج سازهای تنبور و دف در بخشی از منطقه تبدیل کرده است.

حمیدرضا گوشبر

لازم به ذکر است حمیدرضاگوشبر متولد سال ۱۳۶۵ قروه کوردستان است. وی کارشناس ارشد هنر، مدرس دانشگاه رشته‌های گرافیک و معماری و مدرس و نوازنده سازهای دف و تنبور است. این هنرمند لایق و توانمند مربی رسمی موسیقی فنی ‌حرفه‌ای، سرپرست تنبورنوازان سنور کردستان و چهل دف بامداد قروه بوده و دارای سابقه همکاری با اساتید بزرگی چون استاد دکتر محمد ملک‌مسعودی، امیرملک‌مسعودی، دکتر ادیب شاه‌ابراهیمی و همچنین دارای عناوین جشنواره‌ای گروه‌نوازی و تکنوازی در سطح استان و منطقه و کشور می باشد و در حوزه پژوهش در حوزه موسیقی کردی نیز دارای مقالات و تحقیقات ارزشمندی است.

گفتنی است انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان طی بیست سال گذشته از ده ها استاد و هنرمند و فعال عرصه های فرهنگی، هنری و ادبی با برگزاری برنامه ها و مراسمات مختلفی تجلیل کرده است.

منبع خبر:  روابط عمومی انجمن تجلیل از مفاخر و هنرمندان کردستان

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

آغاز ثبت نام ناشران دیجیتال برای حضور در سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *