خانه / دسته‌بندی نشده / نمایش “دسته کرگدن‌ها” مهمان تالار فروردین سنندج شد

نمایش “دسته کرگدن‌ها” مهمان تالار فروردین سنندج شد

نمایش “دسته کرگدن‌ها” مهمان تالار فروردین سنندج شد

به گزارش ایرنا، نمایش دسته کرگدن‌ها یکی از ۱۱ نمایش راه یافته به سی دومین دوره جشنواره تئاتر کردستان بود که در ۲۷ تا ۳۰ آبان در سنندج برگزار شد؛ این نمایش در ایام جشنواره یک بار بروی صحنه رفت و مورد استقبال پرشور مخاطبان قرار گرفت به گونه‌ای که همه ظرفیت تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج تکمیل شده بود.

حال بعد از گذشت چند روزی از اختتامیه این جشنواره، نمایش دسته کرگدن‌ها کاری از افشین خدری طی ۱۰ روز بروی صحنه می‌رود که تاکنون ۲ اجرای آن انجام شده و تا ۱۶ آذر هم هر روز ساعت ۱۷ در تالار فروردین به اجرا درمی‌آید.

نمایش دسته کرگدن‌ها اقتباسی از نمایشنامه کرگدن اثر اوژن یونسکو است .

نویسنده و کارگردان این اثر عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تغییراتی در متن نمایشنامه ایجاد و موضوعات را براساس وضعیت امروز جامعه  انتخاب کردم.

افشین خدری اضافه کرد: بیشتر انسان‌ها در دنیای صنعتی امروز دچار فقر فرهنگی، هویتی و ازخودبیگانگی شده و وظیفه‌اش را در برابر خود، دیگران و طبیعت نمی‌داند و این مسائل را طی چند تابلو در قالب این نمایش به مخاطبان  نشان می‌دهیم.

نویسنده و کارگردان نمایش دسته کرگدن‌ها گفت: زندگی تکراری، ملالت آور، غفلت و روزمرگی، حاکم شدن مادیات و کم توجهی به معنویات از دیگر مسائلی است که جوامع بشری امروز به آن مواجه هستند و در نمایش دسته کرگدن‌ها به آنها اشاره شده است.

خدری با اشاره به اینکه نخستین تمرین برای اجرای این نمایش به آذرماه سال ۱۳۹۸ بر می گردد، گفت: چند ماه بعد از آغاز  تمرینات به دلیل شیوع کرونا مجبور  شدیم کار را تعطیل کنیم. 

وی افزود: سال ۱۳۹۹ هم به دلیل ابتلای تعدادی از عوامل نمایش و نامناسب بودن وضعیت شهر سنندج از لحاظ شیوع این بیماری تنها ۱۰ روز امکان تمرین داشتیم.

نویسنده و کارگردان نمایش دسته کرگدن‌ها اضافه کرد: مرداد ماه سال جاری دوباره تمرینات این نمایش از سرگرفته شد و بعد از طی این مدت شرایط اجرای آن به صورت عمومی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فراهم شده است.

بازیگران این نمایش متشکل از اشکان کمانگر، علیرضا یزدان پناه، آرتین امجدی، مازیار احمدی، آرینا مرادی، ادریس شیخ رحمانی، ژینا محمدی، تارا قبادی، نارین هیجانی، پویا گرد، کارو عزتی، میدیا محمدی، فرناز تیشه گران، امیر فتحی زاده، فراز کاظمی، بیتا خلیلی، روژین ملکی، شاهین شاطری، فرشته معصومی، زانا شاکری، هستی مرادیانی، محمد عبدالله پور، مهسا قریشی، کیارا جماران، کیمیا نیچی، آرمیا احمدی، آرین فعله گری است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

سنندج؛ برگزیده هفتمین دورە انتخاب پایتخت کتاب ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *