خانه / اخبار و رویدادها / اساسنامه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در هیات دولت تصویب شده‌ است

اساسنامه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در هیات دولت تصویب شده‌ است

اساسنامه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در هیات دولت تصویب شده‌ است

استاندار کردستان گفت: هفته گذشته اساسنامه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در جلسه هیات دولت مصوب و برای بررسی و تایید، تقدیم شورای نگهبان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ اسماعیل زارعی‌کوشا در آیین افتتاح طرحهای هفته دولت در بانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان، اولین منطقه از هفت منطقه آزاد تجاری مصوب سال گذشته است که اساسنامه آن در هیات دولت مصوب شده و بعد از ابلاغ، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان آماده است، افزود: طرح مطالعاتی این منطقه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی در این منطقه توسعه استان را به دنبال خواهد داشت.

استاندار کردستان بازگشایی بازارچه‌های موقت مرزی را از جمله مصوبات سفر رییس جمهور به استان عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از موارد مورد تاکید رئیس جمهور بازگشایی بازارچه‌های موقت مرزی استان بود که مقدمات آن در حال اجراست.

زارعی کوشا با اشاره به توجه ویژه دولت نسبت به ساماندهی معیشت مرزنشینان اظهار داشت: این مساله بهره‌مندی مرزنشینان از درآمدهای حاصل از مبادلات مرزی را در پی دارد و سال گذشته نیز مبلغ قابل توجهی در این زمینه عاید مرزنشینان شد.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

نگاهی به رمان بندر فَیلی اثر بختیار علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *