خانه / اخبار و رویدادها / جلسه هماهنگی برگزاری سی و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان کردستان برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری سی و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان کردستان برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری سی و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان کردستان برگزار شد

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عیسی فلاحی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد کردستان امروز صبح در جلسه هماهنگی ویژه برگزاری جشن ها و برنامه های و رویدادهای سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان کردستان که با حضور کارشناسان مربوطه برگزار شد، اظهار داشت: هفته کتاب امسال که با تاکید بر حوزه  کتاب کودک و نوجوان است با ویژه برنامه ها و رویدادهای مهمی همراه خواهد بود از ۲۴ لغایت ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

وی افزود: استان کردستان که دارای پتانسیل های بسیار زیادی در عرصه کتاب و مطالعه است نیاز  هست همه بخش ها و تشکل های عرصه کتاب از جمله انجمن ها در این هفته فعال و برنامه ها و رویدادهای ترغیبی برای کودکان و نوجوانان طراحی شود.

معاون امور فرهنگی اضافه کرد: برگزاری مراسم اختتامیه سومین جایزه کتاب سال کردستان، برگزاری نمایشگاه کتاب کودکان و نوجوانان با همکاری و همراهی ناشران و کتابفروشان فعال در این عرصه و رونمایی از کتب تازه منتشر شده از نویسندگان برجسته استان از جمله برنامه های ویژه این هفته خواهد بود.

ایشان ضمن اشاره به محورهای برنامه های سی و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: استفاده از ظرفیت های سازمان ها، دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی از جمله شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج و شهرهای تابعه در برگزاری باشکوه و مفید و موثر برنامه های هفته کتاب امسال خواهد بود.

وی در بخشی دیگر از برنامه های این هفته عنوان کرد: همایش پیاده روی دوستداران کتاب در آبیدر سنندج، برگزاری پویش های مبادله کتاب و اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه شهرهای پرجمعیت از جمله مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.

فلاحی ضمن تاکید حساسیت مقطع سنی کودک و نوجوان در برنامه ریزی های کتاب و کتابخوانی در سطح استان گفت: مسابقه کیک کتاب با همکاری اتحادیه قنادان سطح شهر سنندج به منظور تشویق وترغیب دانش آموزان به مطالعه و به صدا درآوردن زنگ کتاب در مدارس سراسر استان از جمله برنامه های پیشنهادی در این جلسه بود.

وی در پایان تصریح کرد: بازدید از کتابخانه های عمومی سطح استان و تقدیر و قدردانی از کتابداران و مروجان کتاب و کتابخوانی و اعضای فعال کتابخانه های عمومی مساجد و مدارس در سطح استان نیز یکی بهترین راههای تشویق وترغیب کودکان ونوجوانان به کتاب وکتابخوانی خواهد بود.  

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *