خانه / اخبار و رویدادها / برنامه های سی ویکمین دوره هفته کتاب استان کردستان اعلام شد

برنامه های سی ویکمین دوره هفته کتاب استان کردستان اعلام شد

برنامه های سی و یکمین دوره هفته کتاب استان کردستان اعلام شد

عیسی فلاحی گفت: برای هفت روز سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در استان کردستان برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری ویژه کتاب و کتابخوانی تدارک دیده شده است

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلام کردستان، عیسی فلاحی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ کردستان صبح امروز در جلسه هماهنگی سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی استان کردستان که با حضور نمایندگان شهرداری سنندج، نهادهای و دستگاه های اجرای مرتبط در سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد اظهار داشت: برای روز های هفته کتاب برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین تجلیل و قدردانی از نویسندگان، ناشران و مروجان کتاب و کتابخوانی تدارک و برنامه ریزی شده است.

وی افزود: ما معتقدیم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را نباید تنها به هفته کتاب خلاصه نمود ما در طول سال برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و ترویجی از جمله جایزه کتاب سال و اهدای کتاب به مراکز و کتابخانه های عمومی روستایی و حاشیه شهر در برنامه داشته ایم.

فلاحی ضمن قدردانی از شهرداری و دستگاه های اجرایی متولی فرهنگ در عرصه کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: جلسه هماهنگی هفته کتاب فرصتی برای معرفی توانمندی ها و گزارش عملکرد نهادها و ادارات در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است .

ایشان با اشاره به شعار امسال هفته کتاب«آینده خواندنی است» عنوان کرد: در اولین روز هفته کتاب که با عنوان کتاب، دانش‌آموز، آینده نامگذاری شده ابتدا در مدارس سطح استان و هنرستان دخترانه هنرهای زیبای شهر سنندج زنگ کتاب نواخته می شود و با همکاری کانون پرورشی فکری مسابقه نقاشی کتاب، کودک، غزه در میان دانش آموزان مدارس برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در روز دوم که به عنوان کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است از سه کتابفروشی نمونه و فعال در سطح استان قدردانی و از سوی شهرداری المان های شهری با موضوع کتاب در سطح شهر سنندج نصب و جشن کتاب با همکاری کتابخانه عمومی به منظور تجلیل از کتابداران فعال کتابخانه های عمومی شهری و روستایی برگزار خواهد شد.

فلاحی دیگر برنامه های هفته را اینچنین تشریح کرد: برگزار دوره آموزشی ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی کانون های مساجد، گلباران مزار نویسندگان نامی سطح استان، همایش پیاده روی دوستداران کتاب در آبیدر سنندج و برگزاری آیین پایانی سومین جایزه کتاب سال کردستان و اهدای کتاب و عیادت از کودکان سرطانی یکی از بیمارستان های شهر سنندج از دیگر برنامه های این دوره هفته  کتاب است.

ایشان نکوداشت نویسندگان و مولفین نامی استان را از دیگر برنامه های شاخص این دوره هفته کتاب استان عنوان کرد و گفت: برگزاری کارگاه آموزشی شتابدهنده های عرصه کتاب و کتابخوانی و معرفی هفت سفیر کتاب در شهر سنندج و شهرستان های تابعه، افتتاح بوستان کتاب در شهر سنندج و نامگذاری یکی از معابر شهر سنندج هفتمین پایتخت کتاب ایران به نام یکی از نویسندگان معاصر شهر سنندج و معرفی و نمایش کتب تازه های نشر بصورت بنر در سطح شهر سنندج از جمله مهمترین برنامه های هفته کتاب استان کردستان است.

معاون امور فرهنگی و رسانه های در پایان با اشاره به هزینه بالای خرید کتاب پیشنهاد کرد: پویش اهدای کتاب در سطح شهرستان ها و مرکز استان برای تامین منابع کتابخانه های عمومی کم برخورداربه ویژه کتبخانه های عمومی روستایی راه اندازی و نمایشگاه کتب انتشارات سمت در دانشگاه کردستان دایر می شود.

در ادامه این جلسه هرکدام از نمایندگان دستگاه های اجرایی و شهرداری سنندج به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه و برنامه های خویش در خصوص سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان کردستان پرداختند و پیشنهادات این حوزه را  به سمع و نظر حضار رسانیدند.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هفتمین نشست خبری روزانه نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *