خانه / اخبار و رویدادها / نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند با حضور ایران آغاز به‌کار کرد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند با حضور ایران آغاز به‌کار کرد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند با حضور ایران آغاز به‌کار کرد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند امروز شنبه (بیست و یکم بهمن ماه ۱۴۰۲) با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، جمهوری اسلامی ایران برای نهمین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند که قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد، حضور پیدا کرده است.

 در غرفه جمهوری اسلامی ایران که به همت خانه کتاب و ادبیات ایران برپا شده، بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف ایران‌شناسی، هنر، خوش‌نویسی، مذهبی، آموزش زبان فارسی، ادبیات کلاسیک و معاصر، کودک و نوجوان، دفاع مقدس و کتاب‌های دینی به زبان های فارسی. انگلیسی و اردو برای بازدیدکنندگان عرضه شده است.

در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند، عربستان سعودی میهمان ویژه است. غرفه جمهوری اسلامی ایران نیز با تدارک برنامه های رونمایی کتاب، برگزاری نشست‌هایی با موضوعاتی مانند بررسی مفاهیم مشترک شعر فارسی در ایران و هند، وضعیت نشر در ایران و معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و ظرفیت‌های آن میزبان علاقه مندان است و حضور شاعران و استادان زبان فارسی ایرانی و هندی و شعرخوانی و گفت‌وگوی انها پیرامون شعر و زبان فارسی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای غرفه ایران در این نمایشگاه است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب هند از امروز شنبه بیست و یکم بهمن ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا یکشنبه ۲۹  بهمن ماه ۱۴۰۲  از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در فضای نمایشگاهی پراگاتی میدان در شهر دهلی هند میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *