خانه / اخبار و رویدادها / آیین اختتامیه سومین بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی

آیین اختتامیه سومین بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی

آیین اختتامیه سومین بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی

آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی، شاعر بزرگ پارسی‌گوی قرن ششم هجری یکشنبه -۲۰ اسفندماه- در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار کتاب ایرنا، آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین المللی حکیم نظامی، شاعر بزرگ پارسی گوی قرن ششم هجری با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی و سفرای کشورهای خارجی مستقر در تهران، یکشنبه -۲۰ اسفندماه – ساعت ۱۹:۰۰ در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

تجلیل و تقدیر از استادان نظامی پژوه، رونمایی از آثار و اهدا جایزه به کتاب برگزیده با موضوع حکیم نظامی از جمله بخش مختلف آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین المللی حکیم نظامی خواهد بود.

همچنین در این آیین، به چند رساله و پایان نامه برتر دکتری و کارشناسی ارشد در حوزه نظامی پژوهی و به منتخبین بخش نظامی خوانی جایزه اهدا خواهد شد.

نقالی و نظامی‌خوانی و اجرای برنامه‌های متنوع موسیقایی از دیگر بخش های آیین اختتامیه این همایش ملی و بین المللی است.

از ۲ سال گذشته تا کنون به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه، در سطح ملی و بین المللی، هفته بزرگداشت مقام علمی، فرهنگی و حکمیِ حکیم نظامی در ایران و در نمایندگی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همراه با رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری برگزار می شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *