خانه / دسته‌بندی نشده / گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با رئیس حوزه هنری استان کردستان

گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با رئیس حوزه هنری استان کردستان

گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با «امین مرادی » رئیس حوزه هنری استان کردستان در جشنواره فیلم فجر

۱- ارزیابی شما از نحوە برگزاری جشنوارە فجر ۹٨ در استان چیست؟

اکران همزمان سی و هشتمین جشنواره فجر با تعامل و همکاری بسیار خوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان، در یکی از سالن های سینما بهمن با عنوان مجهزترین و پیشرفته ترین پردیس غرب کشور خوشبختانه با استقبال بسیار گرم و خوب مردم مواجه شد. مخصوصا نمایش فیلم “درخت گردو” دربارە بمباران شیمیایی سردشت، که بە دلیل تقاضای مخاطبین دو سانس فوق العاده گذاشتیم.

یک وجه تمایز این دوره با دوره های گذشته این بود کە آقای سالم صلواتی یکی از کارگردانان مطرح و بنام استان کردستان با فیلم پدران، در اکران این دورە حضور داشتند و در روز افتتاحیه با حضور استاندار و مسئولین شاهد اکران این فیلم بودیم.

۲- میزان هماهنگی و همکاری نهادها و ارگانهای مسئول در جشنوارە چگونە بود؟

خوشبختانه با تعامل و همگرایی و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای فرهنگی مخصوصا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری، برگزاری در نهایت همکاری صورت گرفت، نتیجه آن هم رضایت بالای مردم بود. ضمنا شهرداری و شورای شهر و صدا و سیمای مرکز کردستان در خصوص پوشش خبری و اطلاع رسانی این جشنواره اهتمام ویژه ای داشتند.

۳- کدام بخش جشنوارە با بیشترین استقبال مردمی مواجە شد؟

از فیلم درخت گردو با موضوع بمباران شیمیایی سردشت ساخته آقای مهدویان استقبال خیلی گرمی شد بە طوری کە جدای از برنامە نمایش فیلم ها، دو سانس فوق العاده داشت.

۴- جشنواره فیلم فجر بعنوان یکی از شاخصترین بخشها در این دوره، واجد چە مشخصاتی بود و با چە موانعی روبرو بود؟

ما موفق شدیم، تعدادی از فیلم ها را اینجا اکران کنیم، کە در مجموع شامل ۱۴ فیلم بلند بود، صبح ها نیز برای مدارس ۵ فیلم مخصوص کودک و نوجوان در سالن شماره یک اکران کردیم.

انشالله دوره های آتی بتوانیم تمام فیلم های جشنواره را اکران کنیم که قطعا با استقبال عمومی بیشتری مواجه خواهد شد. در جشنوارە امسال با تعامل و همکاری خیلی خوب ادارە ارشاد اسلامی و حوزه هنری برگزاری با موانع جدی روبرو نشد.

۵- در اکران برخی فیلمها شاهد ناهماهنگی و عدم زمانبندی دقیق پخش بودیم، این مشکلات از کجا ناشی میشدند؟

ما طبق جدولی که اعلام کردیم خوشبختانه غیر از فیلم آقای مسعود کیمیایی، که با مشکل فنی مواجە شد، بقیه فیلم ها طبق برنامه اکران شدند، البتە بە جای فیلم پوست ساخته بهمن ارک و بهرام ارک نیز فیلم درخت گردو را جایگزین کردیم.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

دبیر و اعضای هیئت‌ علمی نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان منصوب شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *