خانه / اخبار و رویدادها / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی است

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه کتاب به شکل مجازی، عنوان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر شرایط کرونایی است که در کشور حاکم است و به دنبال آن برگزاری نمایشگاه مانند سال‌های قبل عملا امکان‌پذیر نیست؛ در راستای حفاظت از جان ناشران و مردم باید تلاش کنیم همگام با ستاد ملی مقابله با کرونا قدم برداریم تا با این فاصله‌های اجتماعی و تغییر مسیر برنامه‌های فرهنگی و هنری بر کرونا پیروز شویم.

وی افزود: از سوی دیگر فضای مجازی یکسری امکانات و فرصت‌هایی دارد که اگر بتوانیم به صورت درست و کامل از آن استفاده کنیم می‌توانیم در این شرایط یک نگاه خلاقانه به حوزه کتاب و کتابخوانی داشته باشیم تا به رونق آن منجر شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با توضیح در این زمینه گفت: با توجه به شرایط موجود، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران را فرصتی می‌دانم که می‌تواند جواب‌گوی نیاز مردم برای دسترسی به تازه‌های نشر و ناشران از سوی دیگر باشد.

او همچنین درباره ضرورت ورود اهالی نشر به فضای مجازی توضیح داد:‌ به لطف فضای مجازی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانیم بیشترین ارتباط را با مخاطبان خود در فضای مجازی برقرار کنیم؛ از ایده کتاب صوتی، معرفی، رونمایی، نقد و بررسی کتاب‌ها و کارهای جذاب بسیاری در ارتباط با مخاطب خود بهره بگیریم.

وی با طرح این موضوع که ناشران باید درباره معرفی و تبلیغ کتاب‌های خود از فضای مجازی بهره ببرند گفت: با توجه به گران بودن کاغذ و سایر مواد اولیه، فضای مجازی می‌تواند در کمترین ثانیه با فشرده کردن زمان و مکان، ارتباط سریع و بی‌واسطه و ارزان‌تری با مخاطب بگیرد و کتاب به شکل گسترده در جامعه معرفی شود.

عبیدالله رستمی در پایان گفت: در این زمینه ناشران و نویسندگان ما باید از این بخش استفاده کنند و ورود آن‌ها به فضای مجازی می‌تواند اتفاق‌های خوبی در صنعت نشر ما رقم بزند؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام اول خوبی برای حرکت در این مسیر است تا از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن استفاده شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

ریشاڵی تیۆریی رۆمانی كوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *