خانه / اخبار و رویدادها / نامزدهای راه یافته کردستان به مرحله نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی معرفی شدند

نامزدهای راه یافته کردستان به مرحله نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی معرفی شدند

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کردستان اظهار کرد: سه گروه و نهاد غیر دولتی و سه نفر از اشخاص حقیقی کردستان نامزد مرحله نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی شدند.

وی بیان کرد: فهرست افراد راه یافته از استان کردستان در گروه ها و نهادهای غیر دولتی «انجمن فرهنگی هیوای زانست»، «پایگاه خبری خانه کتاب کوردی» و «کانون های فرهنگی هنری مساجد استان» و افراد حقیقی مروجین کتابخوانی «بهار بهمنی از سنندج»، «حسین زاده از قروه» و «عابد حسینی از صاحب شهرستان سقز» به مرحله نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: اسامی و مشخصات کامل این افراد و گروه‌ها در سایت اطلاع‎ رسانی شبکه ترویج کتابخوانی به آدرس www.bookpromotion.ir قابل مشاهده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام کرد: جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی هر ساله با همکاری و همراهی گروه ها و نهادها و تشکل های غیر دولتی تحت عنوان شبکه مروجان کتابخوانی کشور و با محوریت دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود و در برگزاری این جشنواره سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مختلفی این شبکه را یاری و همراهی می کنند.

رستمی اضافه کرد: هفتمین دوره این جشنواره با اعلام فراخوان آن در شهریور ماه امسال شروع به کار کرد و پس از ارسال آثار افراد و گروه های متقاضی شرکت در این جشنواره ۹۲۶ اثر و پرونده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی با بیان اینکه طی دو مرحله داوری ۷۶ نامزد راه یافته به مرحله نهایی در بخش‌های مختلف مشخص شدند، اعلا کرد: اختتامیه این جشنواره در اسفندماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری شبستان

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *