خانه / اخبار و رویدادها / به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبینم

به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبینم

وزیر فرهنگ در اختتامیه نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی: به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبینم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با افراط و تفریط در نمایش وضعیت فرهنگی کشور مخالفیم و نگاه واقع‌بینانه دستاورد بزرگی برای آینده فرهنگ کشور است و با دیدن دستاوردها در کنار کاستی‌ها می‌توان برنامه‌ریزی دقیق برای آینده داشت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی (آهوان) در سالن تئاترشهر سمنان بیان کرد: به عنوان یک کارشناس حوزه فرهنگ، به آینده فرهنگ و هنر کشور خوشبین هستم.

وی افزود: وضعیت کشور در شاخص‌های مذهبی از دهه‌های گذشته بهتر است و نباید از داشته‌های خود غافل شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عده‌ای با سیاه‌نمایی می‌خواهند امیدها را از بین ببرند؛ اما آمار بالای شرکت در جشنواره‌های کتابخوانی، استقبال از نمایشگاه بین‌المللی کتاب و جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی نشان‌ دهنده جایگاه بالای فرهنگ و مذهب بین مردم است.

اسماعیلی بیان کرد: امروز مردمان فرهنگ و هنر استان سمنان از آرادان تا شاهرود را دیدم و به مسائل از نزدیک واقف شدیم و این از اهمیت‌های سفر استانی است.

وی افزود: در جشنواره کتابخوانی رضوی که در شیراز برگزار شد، بیش از یک میلیون نفر شرکت کردند و زبان در بیان این موفقیت‌های فرهنگی قاصر است‌.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با همکاری بنیاد امام رضا (ع)، مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد و استقبال بالای مردم از این جشنواره باعث خوشحالی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سفری یک روزه، به منظور بازفعالی پنج طرح راکد استان سمنان، شرکت در اختتامیه کنگره نکوداشت آیت‌الله سیدمحمدشاهرودی و چند برنامه فرهنگی دیگر در این استان حضور یافت‌.

 منبع: خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

کردپرس؛ رسانه برتر بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های کشور شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *