خانه / اخبار و رویدادها / فراخوان جایزه ملی کتاب کودک منتشر شد

فراخوان جایزه ملی کتاب کودک منتشر شد

فراخوان جایزه ملی کتاب کودک منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری خانه کتاب کُردی از مرکز کردستان، علی اصغر دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در حاشیه نشست رسانه ای نویسنده کتاب «اشک های یک زن» که با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد، اظهار داشت: با هدف تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان و همچنین شناسایی و معرفی نویسندگان، مترجمان و ناشران فعال کشور در عرصه کتاب کودک نخستین جایزه ملی کتاب کودک برگزار می شود.

وی افزود: از مهمترین اهداف برگزاری این جایزه علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان، کمک به ارتقای کیفیت کتاب های حوزه کودکان و نوجوانان، حمایت از شاعران، نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و ناشران کتاب کوردک است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان تصریح کرد: یکی از مهمترین راههای تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه کتاب و عادت دادن این قشر کنجکاو به مطالعه علاوه بر برگزاری نمایشگاه های کتاب، رونمایی از کتب مهم وتاثیرگذار، برگزاری جشن های کتاب با حضور نویسندگان نامدار و اجرای جشن امضاء با حضور نویسندگان مشهور و تشویق نویسندگان، شاعران، تصویرگران و ناشران برتر این عرصه است.

ایشان تصریح کرد: در عرصه فرهنگی به ویژه کتاب و کتابخوانی هم افزایی و همکاری سازمان ها و ادارات و نهادهای فرهنگی بسیار مهم و در تحقق اهداف بسیار تاثیرگذار است براین اساس دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران با همکاری اداره کل ارشاد استان و شورای اسلامی و شهرداری سنندج و خانه کتاب و ادبیات ایران، فراخوان نخستین جایزه ملی کتاب کودک را منتشر و از نویسندگان، مترجمین، شاعران و تصویرگران عرصه کتاب کودک دعوت می شود آثار خود را به دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در شهر سنندج ارسال نمایند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان در خصوص فعالیت های عرصه کتاب و کتابخوانی در سطح استان کردستان یادآور شد: دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران علاوه بر برگزاری جایزه ملی کتاب کودک و شرکت فعال در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران و برگزاری جشن روز سنندج ، برنامه ها و فعالیت های چشمگیری در سال جاری تدارک دیده بود، از جمله جلسات منظم نقد و بررسی کتاب های تازه منتشر شده، رونمایی از کتب نامداران عرصه فرهنگ و هنر و اهدای کتاب به مناطق حاشیه شهر سنندج و افتتاح کتابخانه مشارکتی در شهرک نایسر سنندج از جمله مهمترین فعالیت های این دبیرخانه بوده است.

وی در خصوص بخش های این جایزه ملی اظهار داشت: این جایزه در سه بخش پذیرای آثار است، بخش داستان و ترجمه ، بخش شعر و آخرین بخش نیز شامل تصویرگری کتاب کودک است.

دریایی شرایط شرکت در این جایزه ملی را اینچنین تشریح کرد: کتاب های حوزه کودک بایستی چاپ سال ۱۴۰۰ باشد و هر مولف لازم است ۳ عنوان اثر خویش را به دبیرخانه ارسال نماید، مهلت ارسال آثار تا ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱ تعیین شده است .

 آدرس و شماره تماس دبیرخانه هفتمین جایزه کتاب کودک به شرح زیر است: کردستان، سنندج، خیابان توحید، مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، دبیرخانه هفتمین پایتحت کتاب ایران، شماره تماس: ۳۳۲۸۵۲۶۱

خبرنگار: ماجد رموزی

 هر نوع بازنشر این متن با ذکر منبع «سایت خانه کتاب کردی” مجاز است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هفتمین نشست خبری روزانه نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *