خانه / اخبار و رویدادها / معرفی کتاب خشونت: آشنایی با خشونت و نحوه‌ی مقابله با آن!

معرفی کتاب خشونت: آشنایی با خشونت و نحوه‌ی مقابله با آن!

معرفی کتاب خشونت: آشنایی با خشونت و نحوه‌ی مقابله با آن

در کتاب خشونت: آشنایی با خشونت و نحوه‌ی مقابله با آن! نوشته لارنس کین و کریس وایلدر، با پدیده خشونت در جامعه آمریکا آشنا می‌شوید. سرزمینی که برای بسیاری از مردم جهان، به‌ ویژه جوانان، جذابیت‌های فراوانی دارد اما کمتر کسی با واقعیت‌های هولناک این کشور آشنا است.

خشونت در همه جا به چشم می‌خورد. در خیابان، محل کار، محوطه مدرسه و دانشگاه و در جامعه؛ گاهی می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد اما گاهی اتفاق می‌افتد و نمی‌توان جلویش را گرفت. حتی در این مرحله هم راه‌کارهایی وجود دارند که با آشنا شدن و فراگیری آن‌ها می‌توان پدیده‌ی خشونت را مهار کرد و آن را به حداقل رساند و از پیامدهای زیان بار و هولناک آن کاست.

طبق گفته‌های نویسندگان این کتاب که هر دو افسران نظامی و استاد هنرهای رزمی در آمریکا هستند، غیر از داشتن و حمل سلاح گرم چه به‌ صورت مجاز و چه به شکل غیر مجاز، داشتن چاقو پدیده‌ای کاملا عادی است و کمتر کسی را می‌توان یافت که در جیب لباس یا داخل اتومبیل خود چاقو نداشته باشد.

پدیده خشونت، طبق آمارهای رسمی وزارت دادگستری ایالات‌ متحده، هر ساله جان بسیاری از شهروندان این کشور را در شهرها و ایالت‌های گوناگون می‌گیرد و یا آن‌ها را برای همه عمر ناقص و فلج می‌کند.

نویسندگان کتاب کوشیده‌اند ضمن ارائه چهره واقعی پدیده خشونت، خواننده را با مقوله دفاع شخصی آشنا کنند و راه‌های پرهیز از درگیری و خشونت و مهار خشم و انتقام را به آن‌ها بیاموزند.

بر اساس گفته‌ها و ارائه مدارک و شواهد فراوان از سوی پلیس و بیمارستان‌ها، هیچ شهروند آمریکایی به مفهوم «عدالت» در سیستم قضایی این کشور باور ندارد و معتقد است در این مورد هم مانند بسیاری از جاهای دیگر «پول» حرف اول را می‌زند.

مخاطبان کتاب خشونت: آشنایی با خشونت و نحوه‌ی مقابله با آن! (The little black book of violence) در درجه اول رزمی کاران ۱۵ تا ۳۵ ساله و بعد همه‌ی کسانی هستند که می‌خواهند با پدیده‌ی خشونت آشنا شوند، راه‌های پیشگیری از آن را بیاموزند و در صورت روبرو شدن با آن، زیان‌های ناشی از آن را کاهش دهند و به حداقل برسانند.

لارنس کین (Lawrence Kane) و کریس وایلدر (Kris Wilder)، نویسندگان کتاب خشونت، هر دو استاد هنرهای رزمی و در ورزش جودو، تکواندو و کاراته صاحب سبک و دارای کمربند سیاه هستند. آن‌ها ضمن بررسی عمیق و توضیح همه جانبه درباره مقوله دفاع شخصی، چه در ورزش‌های رزمی و چه در درگیری‌ها و زدوخوردهای خیابانی و غیرورزشی، به تفاوت‌های فاحشی اشاره می‌کنند که بین پدیده‌ی خشونت و آزار و دفاع از خود وجود دارد.

فهرست مطالب کتاب
پیش‌گفتار
قسمت اول: پیش از اینکه خشونت رخ دهد
قسمت دوم: در گیرودار برخوردی خشونت‌بار
قسمت سوم: ویامپ‌های خشونت
نتیجه
پیوست A
تا کجا می‌خواهم پیش بروم و چه خواسته‌ای دارم؟

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *