خانه / اخبار و رویدادها / طرح سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها در پیوند با نمایشگاه‌های استانی تکمیل می‌شود

طرح سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها در پیوند با نمایشگاه‌های استانی تکمیل می‌شود

طرح سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها در پیوند با نمایشگاه‌های استانی تکمیل می‌شود

علی رمضانی، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به بازنگری‌هایی در نحوه برگزاری نمایشگاه‌های استانی، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا پایان امسال در چند استان نمایشگاه کتاب داشته باشیم.

علی رمضانی، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در حاشیه آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، با اشاره به تلاش برای طراحی سامانه خرید از کتاب‌فروش‌ها در هفته کتاب، گفت: در هفته کتاب سامانه‌ خرید از کتاب‌فروشی‌ها رونمایی می‌شود. مردم بدون دغدغه اینکه در شهر یا روستای آن‌ها کتابفروشی وجود ندارد، می‌توانند با مراجعه مجازی به کتابفروشی‌ها به خرید کتاب اقدام کنند.

وی با اشاره به استقبال کتاب‌فروش‌ها از سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها افزود: تعداد قابل‌توجهی از کتاب‌فروش‌ها به سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها پیوستند. امکان مراجعه ۲۴ ساعته به سامانه وجود دارد؛ بنابراین نیاز کتاب‌دوستان برای دسترسی به کتاب را برطرف می‌کند.

رمضانی درباره برنامه خانه کتاب و ادبیات ایران برای توسعه سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها گفت: آنچه طرح «سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها» را تکمیل می‌کند، اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب نمایشگاه‌های استانی است؛ این موضوع در حال طراحی است تا در استان‌های مختلف نمایشگاه برگزار کنیم.

دبیر سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه‌های استانی تا پایان سال جاری برگزار می‌شوند؟ بیان کرد: نمایشگاه‌های استانی به شکل گذشته برگزار نمی‌شوند؛ اما با بازنگری‌هایی تلاش می‌شود تا پایان امسال در چند استان نمایشگاه کتاب داشته باشیم.

رمضانی ادامه داد: با تدوین یک طرح ـ سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌ها ـ امکان حل همه مسائل وجود ندارد؛ این سامانه موضوع افزایش فروش کتاب در کتابفروشی‌ها را هدف قرار داده است تا کتاب‌فروشان گردش اقتصادی بهتری داشته باشند. ان‌شاالله باید با طرح‌های دیگری به کتابفروشی به‌عنوان یک پاتوق فرهنگی که مخاطب به آن مراجعه می‌کند، فکر و از ظرفیت کتابفروشی‌ها استفاده کرد.

 

گزارشگر: یونس عزیزی

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *