خانه / اخبار و رویدادها / ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه موثر حاضر شده است

ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه موثر حاضر شده است

ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه موثر حاضر شده است

حسن رحیم احمد، حضور ناشران و فعالیت پاویون جمهوری اسلامی ایران در چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه را قابل توجه و موثر ارزیابی کرد و گفت: چند ناشر از شهرهای مختلف ایران نیز مستقل در این نمایشگاه شرکت کردند که نشان می‌دهد فرهنگ ایران و عراق به یکدیگر نزدیک است.
حسن رحیم‌احمد، رئیس چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه‌ و صاحب شرکت «اطلس‌الاصیل» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره برنامه‌ریزی مسئولان برگزاری نمایشگاه برای میزبانی از نمایندگان نشر با طیف‌های مختلف فکری بیان کرد: شرکت «اطلس الاصیل» در دو زمینه بازرگانی عمومی و بازاریابی b2b و تنظیم نمایشگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند. با توجه به برگزاری سه دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شهر سلیمانیه عراق، این نمایشگاه تجربه خوبی دارد.
 
وی افزود: تیم رسانه‌ای نمایشگاه کتاب سلیمانیه جوان و بسیار جدی است؛ بنابراین تلاش کردند از طریق رسانه‌های اجتماعی، پیام  این نمایشگاه کتاب را به همه شهرهای عراق برسانند. این انتقال پیام با تمرکز، شناخت و نفوذی که این تیم رسانه‌ای بر شهرهای مختلف عراق داشت به همه کشور به‌ویژه اقلیم کردستان عراق رسید. تیم رسانه‌ای با حامیان مالی قوی توانستند پیام نمایشگاه کتاب عراق را به شهرهای مختلف این کشور برسانند.
 
رئیس چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه‌ با بیان‌ اینکه نمایشگاه کتاب سلیمانیه از اقلیم کردستان عراق و بخش‌هایی مانند دهوک، اربیل، موصل، بغداد، کرکوک، نجف، کربلا و دیاله نیز بازدید‌کننده دارد، گفت: از طریق نامه‌‌نگاری‌های رسمی با وزارتخانه‌های مرتبط، تلاش کردیم همه گروه‌های دانشگاهی، دانش‌آموزی و حتی مدارس ابتدایی را برای آشنایی بیشتر با کتاب، وارد نمایشگاه کتاب سلیمانیه کنیم.
 
نمایشگاه کتاب امسال با برنامه‌ریزی دقیق‌تری برگزار شد
 رئیس چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه عراق گفت: خوشبختانه امسال نسبت به سال‌های قبل، از نظر تنظیم برنامه‌های نمایشگاه، روند برگزاری و برنامه‌ریزی روزهای نمایشگاه، بهتر از سال‌های پیش بود. این روند موجب شده، نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق هر سال روند رو‌به‌رشدی را تجربه کند و شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان هرسال رضایت بیشتری از حضور در این نمایشگاه کتاب را تجربه کنند.

رحیم احمد درباره غرفه و پاویون ایران که چندین سال است در نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق شرکت می‌کند، گفت: غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب، بسیار خوب ظاهر شده است؛   به‌جز پاویون بسیار بزرگ ایران که در سالن نمایشگاه کتاب سلیمانیه قرار دارد؛ چند ناشر از شهرهای مختلف ایران نیز مستقل در این نمایشگاه شرکت کردند که نشان می‌دهد فرهنگ ایران و عراق به یکدیگر نزدیک است و مساله‌ای نتوانسته مانع حضور ناشران و نویسندگان ایرانی در نمایشگاه کتاب سلیمانیه شود.
 
وی گفت: ناشران مستقل و پاویون ایران در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه، حضور موفقی در نمایشگاه کتاب سلیمانیه داشتند، به‌ویژه اینکه شهر سلیمانیه عراق به پایتخت روشنفکری معروف است و بسیاری علاقه‌‌مندند در این نمایشگاه شرکت کنند.
 
عرضه ۵۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق
رئیس چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه عراق با تشکر از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق، شرکت‌کنندگان ایرانی حاضر در پاویون ایران و همچنین ناشران شرکت‌کننده مستقل ایرانی عنوان کرد: چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه عراق امسال در یک سالن بزرگ ۱۰ هزار متری در حال برگزاری است. با وجود ۲۰۰ ناشر و شرکت‌کننده از ۲۰ کشور جهان در این دوره از نمایشگاه، ۸۰‌درصد این سالن امسال پُرشده است.

وی افزود: در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق، بیش از ۵۰ هزار عنوان کتاب عرضه شده همچنین تعداد کتاب‌هایی که امسال وارد سالن نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق شده نزدیک به ۳ میلیون جلد کتاب است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هەموو چیرۆکەکانی کارلۆس ڕویز زافۆن بە کوردی بڵاو بووەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *