خانه / اخبار و رویدادها / وزیر فرهنگ: کتابداران در صندوق اعتباری هنر عضو می‌شوند

وزیر فرهنگ: کتابداران در صندوق اعتباری هنر عضو می‌شوند

 

وزیر فرهنگ: کتابداران در صندوق اعتباری هنر عضو می‌شوند

به گزارش ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد مهدی اسماعیلی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت درباره پیگیری وضعیت معیشتی کتابداران پس از دستور رییس جمهور با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای ارتقای رفاهیات کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی ما در حوزه فرهنگ حمایت مناسب از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و توسعه کتابخانه‌های عمومی است و از روز اول آغاز به کار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این موضوع تأکید شده است.

رئیس هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به ضرورت حمایت از کتابداران و رفع مشکلات معیشتی آنان گفت: با توجه به مأموریت صندوق اعتباری هنر و با پیشنهاد دبیرکل نهاد این امکان فراهم شده است تا کتابداران به عضویت صندوق اعتباری هنر درآیند و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

حمایت تمام‌قد وزارت فرهنگ از سینمای مستند و تجربی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پیامی به مستندسازان گفت: من از همه مستندسازان تشکر می‌کنم، آنها وظیفه سنگینی برعهده دارند. ثبت تاریخ، فرهنگ و ویژگی‌های قومیتی و جغرافیایی ما به یمن تلاش مستندسازان انجام شده است.

وی ادامه داد: مستندسازان در این فضا به دنبال ایجاد امید و نشاط میان مردم هستند. این نکته حائز اهمیت است که از بخش‌های مختلف کشور در این مسیر حضور دارند و جشنواره سینماحقیقت رنگین‌کمانی از همه ظرفیت‌های ایران را به نمایش گذاشته‌ است.

اسماعیلی گفت: یکی از برنامه‌های جدی‌ ما حمایت تمام‌قد از سینمای مستند و تجربی است. مستندسازان تصویر ایران امروز را به یادگار می‌گذارند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» با دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه در پردیس ملت در حال برگزاری است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هەموو چیرۆکەکانی کارلۆس ڕویز زافۆن بە کوردی بڵاو بووەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *