خانه / اخبار و رویدادها / مجموع بدهی‌ گرنت به ناشران خارجی تسویه شد

مجموع بدهی‌ گرنت به ناشران خارجی تسویه شد

مجموع بدهی‌ گرنت به ناشران خارجی تسویه شد؛ ۱۸ هزار و ۸۰۰ یورو+۹۰۰ دلار

اسماعیل جانعلی‌پور، مدیرکل دفتر مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت بدهی ۱۸ هزار و ۸۰۰ یورویی و ۹۰۰ دلاری دبیر‌خانه گرنت به ناشران خارجی خبر داد.

اسماعیل جانعلی‌پور، مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با بیان اینکه طرح گرنت یک فرآیند جاری است، گفت: پس از بررسی و تصویب درخواست ترجمه کتاب در دبیرخانه طرح گرنت، ناشران خارجی برای ترجمه و انتشار کتاب، ۲ سال فرصت دارند. مبلغ حمایت نیز با نظارت دبیرخانه گرنت به حساب ناشران پرداخت می‌شود.      

 وی با اعلام خبر پرداخت مجموع بدهی‌ دبیرخانه گرنت به ناشران خارجی گفت: بدهی‌های طرح گرنت به ناشران خارجی که از ابتدای فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مبلغ ۱۸ هزار و ۸۰۰ یورو و ۹۰۰ دلار به همه ناشرانی که کتاب چاپ کرده بودند پرداخت شد. مبلغ پرداختی برای انتشار ۲۵  عنوان کتاب از ناشران کشور‌های ترکیه، سوریه، لبنان و آذربایجان است.  

وی با طرح اینکه اکنون ۳۰ کتاب نیز در انتظار داوری هستند، تاکید کرد: الان نیز تعدادی فاکتور در دست بررسی داریم که تا یک ماه آینده پرداخت می‌شود.

مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره همکاری‌های مشترک با موضوع ترجمه کتاب گفت: در زمینه برگزاری کارگاه ترجمه و تبادل رایت کتاب با کشور ترکیه در تدارک مدل‌های جذابی هستیم.
 
وی همچنین درباره جشنواره پایتخت کتاب ایران بیان کرد: شورای برنامه‌ریزی رویداد پایتخت کتاب در حال بررسی کارنامه سنندج به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در یک‌سال گذشته است و به‌زودی ثبت‌نام از شهرهای داوطلب آغاز خواهد شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

کردپرس؛ رسانه برتر بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های کشور شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *