خانه / اخبار و رویدادها / تدارک برگزاری نمایشگاه کتاب در ایلام

تدارک برگزاری نمایشگاه کتاب در ایلام

تدارک برگزاری نمایشگاه کتاب در ایلام

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ، «سامانه خرید از کتاب‌فروشی» را در حل مسائل نشر ایلام موثر دانست و از برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه استانی کتاب در این استان خبر داد.
یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در ایلام، برای بهبود وضعیت تولید و افزایش سهم استان ایلام در نشر کتاب کشور، بیان کرد: ایلام، ناشران خوب و فعالی دارد، اما مساله عرضه، کمبود ویترین کتاب‌ها است؛ به‌عبارت دیگر تولید کتاب انجام می‌شود، اما کتاب‌های تولید شده، وارد شبکه توزیع و فروش نمی‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از «سامانه خرید از کتاب‌فروشی‌» در هفته کتاب ادامه داد: همه کتابفروشی‌ها می‌توانند به سامانه خرید از کتاب‌فروشی متصل شوند و برای فروش کتاب در موضوعات مختلف اقدام کنند. امکان خرید با تخفیف ۲۰ درصدی از کتاب‌‌فروشی برای همه مردم از طریق سامانه وجود دارد؛ به‌عبارت دیگر تا سقف ۴۰۰ هزارتومان می‌توانند از تسهیلات بهره‌مند شوند. این یکی از راه‌ها است که دسترسی همه مردم کشور به کتاب را فراهم کنیم. سامانه طراحی شده است و می‌تواند به ناشران و نویسندگان استان کمک کند تا محصولاتشان را در این سامانه بارگذاری کنند؛ البته این کار به تبلیغ و ترویج اطلاع‌رسانی دارد که به مرور انجام می‌شود.
 
وی در پاسخ به اینکه برنامه‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری نمایشگاه‌های مجازی و فیزیکی کتاب با عنایت به استقبال جدی و مناسب استان ایلام از نمایشگاه کتاب مجازی تهران چیست؟ پاسخ داد: در طراحی با اداره کل استان بنا شد، یک نمایشگاه استانی طراحی شود و استان هم در حال تلاش است که اعتبار بخش مربوط به خودش را تامین کند که نمایشگاه  استانی خوبی در استان برگزار شود.
 
به گزارش ایبنا؛ یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به همراه علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر، اسماعیل جانعلی‌پور، مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، محمدعلی مرادیان، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، امین کمالوندی، مشاور اجرایی معاونت امورفرهنگی، سه‌شنبه (۲۰ دی‌ماه) به استان ایلام سفر کرد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

نیشانه‌ناسیی کۆمه‌ڵایه‌تی و ڕه‌نگدانه‌وه‌ی له‌ چیرۆکه‌کانی “سنوور” و “نوشتوو”دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *