خانه / اخبار و رویدادها / تشکیل کارگروه ویژه‌ برای اجرای مصوبه «بودجه فرهنگی دستگاه‌های دولتی»

تشکیل کارگروه ویژه‌ برای اجرای مصوبه «بودجه فرهنگی دستگاه‌های دولتی»

تشکیل کارگروه ویژه‌ برای اجرای مصوبه «بودجه فرهنگی دستگاه‌های دولتی»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعتبارات فرهنگی در لایحه بودجه ۱۴۰۲ را رضایت‌بخش دانست و درباره مصوبه بودجه فرهنگی دستگاه‌‌های دولتی گفت: این مصویه دائمی است و برای اجرای آن کارگروه ویژه تشکیل شده است.
محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه مجتمع فرهنگی هنری امام علی‌(ع) یزد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره بودجه فرهنگی در لایحه دولت به مجلس بیان کرد: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش داشته یکسری پیشنهادات جدید نیز در لایحه امسال افزوده شده است که زمینه‌ای برای افزایش اعتبارت را فراهم می‌کند.    

وی درباره میزان تحقق بند ز تبصره  ماده واحده بودجه ۱۴۰۱ موضوع «مصوبه بودجه فرهنگی دستگاه‌های دولتی» گفت: در بررسی‌های بیشتر، برخی اشکالات در اجرای «مصوبه بودجه فرهنگی دستگاه‌های دولتی» شناسایی و مرتفع شد و آیین‌نامه اجرایی آن نیز به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است. یکی از اشکالات، منطبق نبودن مصوبه با قوانین مجلس بود
اکنون این اشکالات برطرف شده است. 

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده تا در زمینه اجرای مصوبه با دستگاه‌های مختلف گفت‌وگو ‌کنند. این مصوبه دائمی است و امسال نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۲ تکرار شده است. امیدواریم اجرای این مصوبه به یک  نتیجه مهم تبدیل شود. این طرح در حال پیوند خوردن با موضوع مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های دولتی است که این بار مالی بسیار خوبی خواهد داشت تا بتوانیم بخشی از مشکلات حوزه فرهنگ و هنر را حل کنیم.

اسماعیلی درباره دستاورد‌های سفر به استان یزد بیان کرد: خوشبختانه مصوبات خوبی در این سفر داشتیم. با توجه به بررسی‌های نتایج سفر دور اول، در این سفر نیز مصوبات خوبی را شاهد بودیم، علاوه‌براین به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، اعتبارات درخوری در نظر گرفته می‌شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هەموو چیرۆکەکانی کارلۆس ڕویز زافۆن بە کوردی بڵاو بووەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *