خانه / اخبار و رویدادها / دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با چهره های فرهنگی و هنری سنندج

دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با چهره های فرهنگی و هنری سنندج

دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با چهره های فرهنگی و هنری سنندج

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، مدیران صندوق اعتباری هنر در اولین روز سفر به استان کردستان با چند نفر از چهره‌های فرهنگی و هنری این استان در سنندج دیدار و پای درددل آنها نشستند.

مسئولان صندوق اعتباری هنر با حضور در منزل سیمین چایچی، نویسنده و شاعرضمن گفتگو و بررسی مشکلات هنرمندان پیشکسوت این استان به ریشه های عمیق فرهنگی وهنری این استان اشاره کردند که با تلاش هنرمندان کردستان موجب شده فرهنگ و هنر اصیل این خطه زنده و پویا بماند.

دیدار بعدی بازدید از کارگاه نقاشی  استاد فردین صادق ایوبی، هنرمند برجسته نقاشی بود.

هیئت اعزامی صندوق اعتباری هنر در این دیدار از نزدیک در جریان فعالیت های هنری و وضعیت جسمی این هنرمند قرار گرفتند.

صادق ایوبی در این دیدار گفت: هرگاه به تاریخ نگاه ژرف و عمیقی داشته باشیم می بینیم هنرمندان، متفکران قوم و متفکران جامعه بوده اند. وی ضمن تقدیر از حضور تیم صندوق اعتباری هنر در استان کردستان ابراز امیدواری کرد که این سفر بتواند گره ای از کار هنرمندان این استان باز کند.

در ادامه برنامه های روز اول سفر، تیم صندوق اعتباری هنر با‌حضور در مجتمع فرهنگی شهید رجائی با گروه تئاتر معلولین دیدار و گفتگوی چهره به چهره داشتند.

مسئولان صندوق اعتباری هنر با حضور در سرای سالمندان شهر سنندج با شاعر و موسیقیدان پیشکسوت علی اکبر شجاع قبادی دیدار و گفتگو کردند.

دیدار با اکرم کریمی، نقاش مقصد بعدی مدیران صندوق اعتباری هنر در اولین روز از سفر به کردستان بود.

زهرا حق شعار مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان این دیدارها گفت: در دوسال گذشته با سفر به استان های کشور طی یک برنامه منسجم از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان قرار گرفتیم. طی این سفرها کل مطالب مطرح شده دسته بندی و با توجه به امکانات صندوق در راستای رفع مشکلات و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اقدامات لازم بعمل می آید.

منصور وحیدی فر معاون اعضا صندوق اعتباری هنر نیز با اشاره اقدامات انجام شده طی این سفرها گفت: خوشبختانه در جریان سفرهای حمایتی با بیش از ۴ هزار هنرمند از نزدیک دیدار داشتیم. هنرمندان گمنام بسیاری در نقاط محروم شناسایی و از خدمات صندوق برخوردار شدند. امیدواریم با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی که توجه ویژه ای به این و موضوع دارند و یاری هنرمندان این سفرها تداوم یابد و شاهد شکوفایی هرچه بیشتر فرهنگ و هنر کشور باشیم.

کردستان  هفدهمین مقصد هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر است.

گفتنی است؛ مدیران صندوق اعتباری هنردر سال ۹۶ طی سفر به کردستان با تعدادی از هنرمندان این استان دیدار داشتند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران تشکیل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *