خانه / اخبار و رویدادها / دیدار صمیمانه وزیر فرهنگ با جمعی از شاعران شاخص کشور

دیدار صمیمانه وزیر فرهنگ با جمعی از شاعران شاخص کشور

دیدار صمیمانه وزیر فرهنگ با جمعی از شاعران شاخص کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه سال نو با جمعی از شاعران برجسته و پیشکسوت کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز سه شنبه بیست و سوم اسفندماه به همراه یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارتخانه و علی محمد مودب دستیار وزیر در امور شعر در محفلی صمیمانه با جمعی از شاعران شاخص کشور دیدار و گفتگو کرد.
 
در ابتدای این دیدار شاعران حاضر در جلسه ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود از اهتمام جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید مبنی بر حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه از حوزه شعر قدردانی کردند و انتصاب یکی از دو دستیار وزیر فرهنگ در حوزه شعر را اتفاقی مهم برای این حوزه برشمردند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از شنیدن نقطه‌نظرات شاعران در سخنانی کوتاه به تشریح ابعاد مختلف و مهم ماموریت‌های دستیار وزیر در حوزه شعر پرداخت و گفت: ماموریت‌های کاری آقای مودب در مسند دستیاری وزیر فرهنگ در حوزه شعر از ابعاد مهم و متفاوتی برخوردار است که ایجاد فضای تعامل و هم‌افزایی با شاعران برجسته کشور یکی از این موارد است که چنین جلساتی در همین راستا برپا شده است.
 
وی با بیان اینکه شعر باید در تمامی بخش‌های محتوایی، فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید اشراف پیدا کند، تصریح کرد: در همین راستا به‌زودی شورای سیاستگذاری حوزه شعر در مجموعه وزارت فرهنگ تشکیل خواهد شد تا در فضایی نخبگانی به اهداف از پیش تعیین‌شده مرتبط با ارتقای حوزه شعر دست یابیم.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار شاعران برجسته ای چون علیرضا قزوه، محمودرضا اکرامی فر،.  ناصر فیض، محمود حبیبی کسبی، مصطفی محدثی خراسانی، علی داودی، قادر طراوت پور، سعید بیابانکی، افشین اعلا، محمدرضا طهماسبی و میلاد عرفانپور حضور داشتند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

چرا فروش مجازی برخی از ناشران و کتابفروشی‌ها متوقف شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *