خانه / اخبار و رویدادها / چاپ ۱۵۰ عنوان کتاب جدید توسط کانون پرورش فکری در سال جدید

چاپ ۱۵۰ عنوان کتاب جدید توسط کانون پرورش فکری در سال جدید

چاپ ۱۵۰ عنوان کتاب جدید توسط کانون پرورش فکری در سال جدید

تهران- ایرنا- مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از چاپ ۱۵۰ عنوان کتاب جدید و تجدید چاپ ۳۵۰ عنوان کتاب دیگر توسط این مجموعه در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: ۱۵۰ عنوان کتاب چاپ اول و بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب پرمخاطب و نیازمند به تجدید چاپ داریم که در مجموع حدود ۳ میلیون جلد را شامل می‌شود.

به گزارش ایرنا از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حامد علامتی در نخستین روز کاری سال ١۴٠٢ در دیدار با تعدادی از کارکنان کانون اظهار داشت: در حدود نیمی از این کتاب‌ها به چاپ رسیده و در تلاشیم در نمایشگاه امسال کتاب تهران این کتاب‌ها را به کودکان و نوجوانان عرضه کنیم.

در ۵ سال گذشته کتاب‌های بسیار اندکی توسط کانون به چاپ رسیده است

وی در این باره خاطرنشان کرد: بسیاری از امور باید با جدیت و اهتمام بیشتری در دستور کار کانون قرار بگیرد تا بتوانیم شاهد اعتلا و سوق‌ دادن این مجموعه به جایگاه و موقعیت واقعی آن در بین خانواده‌های ایرانی باشیم. کتاب بمانند خونی است که در رگ‌های کانون جاری بوده و متاسفانه در چند سال اخیر تا حدی از این امر مهم، محروم بوده‌ایم. به این تعبیر که شاید در ۵ سال گذشته کتاب‌های بسیار اندکی توسط کانون به چاپ رسیده است.

علامتی اضافه کرد: بر همین اساس، نیازسنجی و رصد لازم توسط همکاران و متخصصان مجموعه در این حوزه صورت گرفته است. اولویت اول همه ما این است که کتاب‌های چاپ شده در وهله نخست به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و سپس برای فروش به بازار هدف برسند.

وی اضافه کرد: همچنین در حوزه پویانمایی، فیلم و تئاتر سیار، اقدام‌های تاثیرگذار و ارزنده‌ای در مجموعه کانون صورت گرفته که باید با تمام ظرفیت برای ثمربخش‌تر بودن و افزایش کمیت و کیفیت خدماتی از این دست برای کودکان و نوجوانان ایرانی تلاش خود را به کار ببندیم.

هر خانواده، یک کانون و هر مادر، یک مربی

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه، اشاره‌ای هم به شعارهای در دست بررسی برای ترسیم رویکرد این مجموعه در سال پیش رو داشت و خاطرنشان کرد: شعارهای مختلف و متنوعی برای ترسیم سیاست‌ها و رویکرد کلی کانون از سوی مجموعه همکاران ما در دست بررسی بوده که در آن به موارد مهم و کلیدی تاکید خواهیم داشت. همانگونه که همه شاهد بودیم، مادران ایرانی در حدود دو سال مقابله جامعه با بیماری کرونا، پا به پای فرزندان خود از طریق آنلاین درس خواندند و دلسوزانه کودکان خود را همراهی کردند.

وی گفت: بر همین اساس، نباید از نقش و جایگاه کلیدی و حساس مادران در کانون خانواده غافل باشیم و همین مهم، این نقش و جایگاه را به ما گوشزد می‌کند. بر همین مبنا در نظر داریم که نسبت به تحقق اصل هر خانواده یک کانون و هر مادر یک مربی حرکت کرده و این مهم را در میان خانواده‌های ایرانی نهادینه کنیم. اصل مهمی که بدون تردید، می‌توان با توجه هرچه بیشتر نسبت به آن، خدمات شایسته‌تر و ارزنده‌تری را به خانواده‌های عزیز ایرانی ارائه کرد.

علامتی در عین حال اظهار داشت: در دیداری که با مدیران، همکاران و اعضای خانواده بزرگ کانون در پانزدهم فروردین‌ماه به رسم هر ساله خواهیم داشت، سیاست‌ها و رویکردهای سالانه مجموعه کانون را مورد هم‌اندیشی قرار داده و در سال‌های آینده دیدار نوروزی در این تاریخ نخواهیم داشت.

وی یادآوری کرد: البته این نحوه آغاز به کار مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نخستین روز کاری فروردین‌ در سال‌های گذشته به دلیل برخی محدودیت‌ها نظیر مشکلات به وجود آمده در حوزه مقابله با اپیدمی کووید ۱۹ با وقفه‌ای همراه بود که از سال ۱۴۰۲ فعالیت‌های کانون در فروردین‌ به حالت عادی و بر اساس قانون دولت از سر گرفته خواهد شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *