خانه / اخبار و رویدادها / آثار دو نویسندەی كُرد در فهرست نهایی جایزەی مهرگان ادب

آثار دو نویسندەی كُرد در فهرست نهایی جایزەی مهرگان ادب

آثار دو نویسندەی كُرد در فهرست نهایی جایزەی مهرگان ادب

دبیرخانه جایزه مهرگان ادب، فهرست نامزدهای دوره نوزدهم و بیستم این جایزه را اعلام کرد. این فهرست در دو بخش رمان و مجموعه داستان، ۴۲ اثر را دربر خواهد گرفت که پس از چندین مرحله داوری از میان بیش از ۱۹۵۸ اثر انتخاب شده و به این مرحله راه یافته اند.

دو رمان کُردی ” آخرین روزهای زندگی هلاله” اثر عطا نهایی با ترجمه رضا کریم مجاور و “کوچ شامار” اثر فرهاد حیدری گوران، در میان ۲۱ رمان راه یافته به فهرست بلند نامزدهای این دوره جایزه مهرگان ادب قرار دارند.

لازم به ذکر است که، رمان “آخرین روزهای زندگی هلاله” اثر رمان نویس نامی کُرد، عطا نهایی اثری است به زبان کُردی که با نظر هیئت داوران جایزه، نسخه ترجمه شده آن به فارسی با قلم رضا کریم مجاور، به عنوان اثری استثنا در رده رمان های فارسی ارزیابی و داوری شده است.

جایزه مهرگان ادب، قدیمی‌ترین جایزه مستقل و خصوصی حوزه ادبیات ایران، همزمان با سومین دهه فعالیت خود، نخستین دوره جایزه مهرگان ادب خارج از ایران را برای انتخاب بهترین «رمان» و بهترین «مجموعه داستان کوتاه» چاپ شده در خارج از ایران برگزار می کند.

جایزه ادبی مهرگان یا جایزه مهرگان ادب که سابقه برگزاری آن به سال ۱۳۷۸ بازمی گردد، تنها جایزه غیردولتی است که علاوه بر بخش های داستان و رمان، در حوزه محیط زیست و علم نیز جوایز اهدا می‌کند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

دیوانی مستەفا بەگی كوردی و پرسیارەبێ وەڵامەكان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *