خانه / اخبار و رویدادها / حمایت جدی وزارت فرهنگ از راه‌اندازی گنجینه خوشنویسی در سنندج

حمایت جدی وزارت فرهنگ از راه‌اندازی گنجینه خوشنویسی در سنندج

حمایت جدی وزارت فرهنگ از راه‌اندازی گنجینه خوشنویسی در سنندج

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه گروهی خوشنویسان استان در نگارخانه هنر سنندج از حمایت و پیگیری این وزارتخانه برای راه اندازی گنجینه (موزه) خوشنویسی در سنندج خبر داد.

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از  روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در سفر یک روزه خود به کردستان از نگارخانه هنر سنندج و همچنین نمایشگاه خوشنویسی دایر در این نگارخانه بازدید کرد.

وی در این بازدید با بیان اینکه از هنرمندان استان به صورت جدی حمایت خواهیم کرد اظهارکرد: با هماهنگی استاندار کردستان راه اندازی موزه خوشنویسی در سنندج را پیگیری و برای اجرایی شدن آن تلاش می کنیم.

وی همچنین به تئاتر خیابانی مریوان اشاره کرد و گفت: استان کردستان در زمینه برگزاری تئاتر خیابانی در بیشتر شهرها به ویژه مریوان آماده است و وزارتخانه و معاونت هنری و مطبوعات نیز از این حوزه با جدیت حمایت و پشتیبانی می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال هر برنامه ای در حوزه تئاتر خیابانی در هر کدام از شهرها تصویب شود، وزارت فرهنگ از آن حمایت جدی خواهد کرد.پ

پروژه بازسازی نگارخانه ارشاد(هنر) سنندج از اول مهرماه سال گذشته آغاز و کار تخریب، بازسازی و نمای بیرونی آن انجام شد و اسفند سال گذشته به بهره برداری رسید. این طرح شامل سالن اصلی به متراژ ۲۱۰ متر است که قابلیت نمایش ۳۹ تابلو را دارد، ضمن اینکه دارای اتاق فرمان و اتاق مدیریت است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

همایش مستوره اردلان ۱۲ ارديبهشت ماه ۱۴۰۳ همزمان با روز سنندج برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *