خانه / اخبار و رویدادها / خرید کتاب به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال برای کتابخانه‌های عمومی توسط محکومان قضایی در پیرانشهر

خرید کتاب به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال برای کتابخانه‌های عمومی توسط محکومان قضایی در پیرانشهر

خرید کتاب به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال برای کتابخانه‌های عمومی توسط محکومان قضایی در پیرانشهر

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیرانشهر گفت: در اقدامی فرهنگی توسط قضات شهرستان پیرانشهر و در راستای طرح حکم جایگزین حبس، خرید کتاب به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال توسط محکومان در پیرانشهر انجام شد.

رسول محمودیان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، گفت: در اقدامی فرهنگی توسط قضات شهرستان پیرانشهر  با استفاده از ظرفیت‌های مجازات جایگزین حبس برای محکومین جرائم غیرعمد، حکم به خرید کتاب به ارزش ۲۸۰ میلیون ریال توسط محکومان  برای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان صادر کردند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیرانشهر ضمن قدردانی از حسن خلق و توجه رئيس دادگاه عمومي و قضات این شهرستان به امر کتاب و کتابخوانی، گفت: توسط هومن عزیزی‌نیا و حامد پیامنی از قضات دادگاه عمومی شهرستان پیرانشهر ۲ حکم فرهنگی جایگزین حبس خرید کتاب با هدف گسترش و حمایت از فرهنگ کتابخوانی و تشویق مردم به سمت و سوی مطالعه و کتابخانه صادر شد.

وی ادامه داد: كتاب و كتابخوانی می‌تواند اثرات بسیاری بر ذهن و عملكرد انسان در زندگی شخصی و اجتماعی داشته باشد.

محمودیان بیان كرد: گسترش فرهنگ كتابخوانی به معنای گسترش تفكر و نگرش در انسان بوده و چنين اتفاقی منجر به كاملتر شدن رفتار و كردار شخص خواهد شد.

وی افزود: کتب خریداری شده بیشتر در موضوعات کتاب‌های کمک درسی، داستان و رمان‌های پرمخاطب بوده که با نظارت و تایید اداره کل پس از ثبت و آماده‌سازی، جهت امانت در دسترس کاربران و اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان قرار خواهند گرفت.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *