خانه / اخبار و رویدادها / نهادهای حامی علم باید به برگزیدگان کتاب سال توجه بیشتری داشته باشند

نهادهای حامی علم باید به برگزیدگان کتاب سال توجه بیشتری داشته باشند

نهادهای حامی علم باید به برگزیدگان کتاب سال توجه بیشتری داشته باشند

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از شایستگان تقدیر چهلمین دوره جایزه کتاب سال گفت: وزرات علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های بزرگ کشور باید نسبت به ترویج، معرفی و استفاده از آثار برگزیدگان کتاب سال و جایگاه و اعتبار بخشیدن به این افراد اهتمام بیشتری داشته باشند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)،  آیین تجلیل از شایستگان تقدیر چهلمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمد‌وند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شنبه (۲۴ تیر‌ماه) در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد.

احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جایزه کتاب سال که اکنون ۴۰ سال از آن می‌گذرد، جایزه‌ای معتبر در سطح جهانی در عرصه کتاب است؛ دلیل آن هم دقت نظر و توجه علمی برگزارکنندگان و حافظت از جایگاه علمی این جایزه است. شاید در طی سال‌های گذشته به اندازه کافی از برگزیدگان این جایزه در جامعه تقدیر به عمل نیامده باشد و شناخته نشده‌اند. در این زمینه ضعف داریم و احتیاج به کار ترویجی بیشتر داریم.

وی افزود: در معاونت امور فرهنگی برنامه‌هایی برای معرفی بیشتر این آثار انجام شده ازجمله ایجاد «تلویزیون اینترنتی کتاب» است که به این منظور برنامه‌هایی را برای معرفی آثار، تدارک خواهد دید. با توافقی که با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز انجام شده این آثار در شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.

احمدوند با بیان اینکه کار حمایت از تولید محتوا، صرفا بر دوش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، ادامه داد: نهادهای حامی علم در کشور باید به برگزیدگان کتاب سال اعتماد و توجه بیشتری داشته باشند. وزرات علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های بزرگ کشور نسبت به ترویج، معرفی و استفاده از این آثار و جایگاه و اعتبار بخشیدن به این برگزیدگان اهتمام بیشتری داشته باشند . امیدوارم حمایت‌هایی که در توان وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است بتواند معرفی بیشتری از این آثار انجام دهد.

آیین اهدای جوایز آثار شایسته تقدیر چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی رمضانی و … برگزار شد.

تقدیر و سپاس از نویسندگان، تقدیر از خداوند سبحان است 
حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا، دبیر علمی چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: کتاب محل استقرار کلمه، و کلمه که مصادیق آن در زندگی به صورت شفاهی و کتابی است، حلقه وصل عالم معنا به این دنیا است. اکتشاف معنا و  ظهور حقیقت در این عالم، همان کلمه است و در عرصه حیات و زیست انسان کلام در این قالب ظاهر می‌شود در بیان ثبات زمانی ندارد و در نوشتار از استقرار بیشتری برخوردار است و کتاب است که نشر پیدا می‌کند و حیات و زندگی انسان را به صورت ثبت شده، بسط می‌دهد. 

وی افزود: نویسندگان و اهل کتابت این نقش عظیم را دارند که زندگی انسان در این جهان را قلم بزنند، آنچه در این عالم است همه آیات الهی است و نویسنده محل ظهور کلام الهی است. آنچه تقدیر الهی است از مسیر قلم و نویسندگان است. مسیر تقدیر خداوند را از مسیر کتابت نویسندگان می‌توان دید. تقدیر و سپاس از نویسندگان تقدیر از خداوند سبحان است.

پارسانیا با اشاره به روند بررسی آثار ارسال شده به دبیرخانه این رویداد گفت: اینجا به نمایندگی از دوستانی حاضر هستم که یک‌سال این مراسم و مراحل را برای تشخیص کتاب‌های برگزیده و شایان تقدیر در ۱۱ گروه با بیش از ۷۵ کارگروه در طول سال پیگیری و انجام داده‌اند. در سال ۱۴۰۱ بیش از ۶۲ هزار کتاب در جامعه ایران تدوین و تالیف شده  که طی سه مرحله داوری شد. حدود ۲۰ هزار کتاب به مرحله دوم رسید و در مرحله سوم کتاب‌های شایان تقدیر انتخاب شد. امروز حاصل عمر نویسندگانی را قدر می‌دانیم که فعالیت امروز و زندگی امروز ما را رقم زدند.

در پایان این برنامه از شایستگان تقدیر  چهلمین دوره جایزه کتاب سال با اهدا جایزه تقدیر شد.
 
اسامی شایستگان تقدیر به شرح زیر است:
 
کلیات
دائره‌المعارف‌ها و فرهنگنامه‌ها
۱٫ دانشنامۀ امام خمینی، تألیف گروه نویسندگان، به‌اهتمام سیدضیاء مرتضوی، تهران: مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، ۱۴۰۰، ۱۰ ج.
 
فلسفه و روان‌شناسی
فلسفۀ اسلامی
۲٫ نوآوری‌های فلسفی حکیم سبزواری، تألیف حسینعلی شیدان‌شید و محمدهادی توکلی، قم: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛ تهران: سمت، ۱۴۰۰، ۴۲۱ ص.
 
دین
کلیات اسلام
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۳٫ مستدرک الفقیه علی امل الامل و ملحقاته، تألیف محمدتقی فقیه‌عاملی (الحفید)، قم: مؤسسۀ کتاب‌شناسی شیعه، ۱۴۰۰، ۷۹۲ ص.
۴٫ محدث‌نامه، احوال و آثار سیدجلال‌الدین حسینی ‌ارموی (۱۳۲۳ـ۱۳۹۹ق)، تألیف علی صادق‌زاده‌وایقان، قم: مؤسسۀ کتاب‌شناسی شیعه؛ تهران: سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی جمهوری اسلامی ایران، ۱۴۰۰، ۱۰۶۸ ص.
 
حدیث
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۵٫ زیارت عاشورا از آغاز تا امروز؛ اثبات اصالت زیارت عاشورای مشهور با استناد به بیش از ۱۶۰ نسخۀ خطی از منابع این زیارت، تألیف سیدمهدی محمودی، قم: مؤسسۀ کتاب‌شناسی شیعه با همکاری آستان قدس حسینی، ۱۴۰۰، ۴۸۰ ص.
۶٫ آینۀ خودیابی: شرح حکمت صدوپنجاه نهج‌البلاغه، تألیف احدفرامرز قراملکی با همکاری فهیمه ساجدی‌مهر، مشهد: حوزۀ علمیۀ خراسان، ۱۴۰۰، ۵۳۶ ص.
 
فقه و اصول
تألیف
۷٫ بحوث فی شرح مناسک الحج: تقریرا لابحاث السید محمد رضا السیستانی، تألیف امجد ریاض و نزار یوسف، قم: کتاب حکیم؛ نشر فقه، ۱۴۰۰، ۱۵ ج.
 
تصحیح
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۸٫ مصباح الفقیه، تألیف رضا بن محمد هادی الهمدانی، تصحیح محمد باقری، نورعلی نوری و محمد میرزایی، قم: آوای منجی، ۱۳۹۹، ۲۰ ج.
۹٫ النهایه فی مجرد الفقه و الفتاوی، تألیف ابوجعفر محمد بن الحسن بن علی الطوسی، تصحیح مؤسسۀ امام هادی علیه‌السلام، قم: مؤسسۀ پیام امام هادی علیه‌السلام، ۱۳۹۹، ۵ ج.
 
علوم اجتماعی
۱۰٫ جريان‌شناسی فکری فرهنگی در ایران معاصر: احياگري ديني، تأليف سيدمحسن طباطبايي‌فر، زیرنظر شورای علمی طرح، تهران: مؤسسۀ فرهنگي و هنري آفتاب خرد، ۱۴۰۰، ۹۴۰ ص.
 
علوم سیاسی
۱۱٫ الگوهاي علم سياست در حكمت متعاليه،‌ تأليف محمد پزشگي، قم: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، ۱۴۰۰، ۲۵۶ ص.
 
حسابداري
۱۲٫ نظريه‌ها و كاربردهاي اخلاق حرفه‌اي در حسابداري (ج ۱ـ۲)، تأليف محمد نمازي و حسين رجب‌دري، تهران: دانشگاه تهران، ۱۴۰۰، ۷۲۲ ص.
 
زبان
زبان‌شناسی
۱۳٫ ترجمۀ دیداری‌شنیداری: رویکرد بینارشته‌ای در زیرنویس‌گذاری، تألیف ژان‌مارک لاوور و آدریانا شربان، ترجمة دانیال بسنج و عسل امیرخوانساری، تهران: دانشگاه شهید بهشتی، ۱۴۰۰، ۲۰۶ ص.‏‫
 
علوم خالص
کلیات و تاریخ علم
تألیف
۱۴٫ رستنی‌ها و پدیده‌های نباتی در تاریخ طبری، تألیف محمدحسن ابریشمی، تهران: مرکز نشر دانشگاهی، ۱۴۰۰، ۷۸۲ ص.
 
ترجمه
۱۵٫ چرا به علم اعتماد کنیم؟، تألیف نیومی اورسکیز، ترجمۀ میثم محمدامینی، تهران: فرهنگ نشر نو؛ آسیم، ۱۴۰۰، ۴۳۶ ص.
 
زیست‌شناسی
۱۶٫ مبانی فیزیولوژی جانوری، تألیف کریستوفر د. مویز و پاتریشیا م. شولت، ترجمة آمنه رضایوف، سیدپیمان مقدسی، سکینه علی‌جان‌پور و زهرا قاسم‌زاده، تهران: دانشگاه تهران، ۱۴۰۰، ۲ ج.
 
زمین‌شناسی
۱۷٫ پارینۀ لرزه‌شناسی، تألیف جیمز مک کالپین، ترجمة حمید نظری و منوچهر قریشی، تهران: سازمان زمین‌شناسی، همراه علم، ۱۴۰۰، ۸۰۶ ص.
 
علوم کاربردی
علوم پایه پزشکی
۱۸٫ دانشنامۀ استخوان‌ها و مفاصل، تألیف سهیل میرزایی، تهران: نوش‌آفرین، ۱۴۰۰، ۶۲۰ ص.
 
پیراپزشکی
۱۹٫ جنبه‌های آزمایشگاهی درمان ناباروری، تألیف مجتبی رضازاده ولوجردی، لیلا راشکی‌قلعه‌نو، سارا دربندی، مهسا دربندی، فاطمه حسنی و مریم زارع، تهران: پژوهشگاه رویان، ۱۴۰۰، ۲ ج.
 
بالینی
۲۰٫ روماتولوژی سالمندان، گردآوری و تدوین: احمد سلیم‌زاده، تهران: مرکز تحقیقات روماتولوژی؛ ایوان، ۱۴۰۰، ۶۴۸ ص.
 
پزشکی عمومی
۲۱٫ هنر و دانش گرفتن شرح‌حال و معاینۀ بالینی: سیستم قلب و عروق، تألیف علی‌اکبر توسلی، اصفهان: سمند، ۱۴۰۰، ۶۰۴ ص.
 
دامپزشکی
تألیف
۲۲٫ عفونت‌ها و مسمومیت‌های غذایی باکتریایی، تألیف میرحسن موسوی و سیدامین خطیبی، تبریز: دانشگاه تبریز، ۱۴۰۰، ۳۸۸ ص.
 
مهندسی مواد و معدن
۲۳٫ پوشش دادن فلزات، تألیف محمد قربانی، تهران: دانشگاه صنعتی شریف، ۱۴۰۰، ۳ ج.
 
مهندسی عمران
تألیف
۲۴٫ احتمال و آمار مهندسی، تألیف سیدمحمود طاهری، تهران: دانشگاه تهران، ۱۴۰۰، ۶۲۴ ص.
 
ترجمه
۲۵٫ اندرکنش دینامیکی قطار ـ پل در راه آهن پرسرعت: نظریه و کاربردها، تألیف خی شیا، نان جانگ و وی وی گو، ترجمۀ جبارعلی ذاکری‌سردرودی، مبین آقاخانی‌زاد و چنگیز شهدی، تهران: دانشگاه علم و صنعت، ۱۴۰۰، ۶۶۷ ص.
 
مهندسی شیمی
۲۶٫ مهندسی تولید از چاه‌های گازی، تألیف احسان خامه‌چی، تهران: دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک)، ۱۳۹۹، ۳۶۷ ص.
 
مهندسی صنایع
۲۷٫ زنجیره‌های تأمین دیجیتال، تألیف توماس رازک، دنیل سیتز، متیاس دیک و کای اووه گاندرمن، ترجمۀ سجاد شکوهیار و عباس منوچهری‌راد، تهران: آثار فکر،۱۴۰۰، ۲۸۰ ص.
 
مهندسی کشاورزی
۲۸٫ پهپادهای کشاورزی حرفه‌ای صلح‌آمیز، تألیف کی. آر. کریشنا، ترجمۀ زهرا خوشنودی‌فر، مستانه غنجی و پرویز رحیمی‌مصلح‌آبادی، زاهدان: دانشگاه سیستان و بلوچستان، ۱۴۰۰، ۵۰۲ ص.
 
هنر
کلیات هنر
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۲۹٫ زیبایی‌شناسی زندگی روزمره، تألیف اندرو لایت و جاناتان اسمیت، ترجمۀ شیما بحرینی، تهران: کرگدن، ۱۴۰۰، ۳۶۴ ص.
۳۰٫ تاریخ مفاهیم بنیادین زیبایی‌شناسی، تألیف ووادیسواف تاتارکیویچ، ترجمۀ حمیدرضا بسحاق، تهران: گیلگمش، ۱۴۰۰، ۶۳۷ ص.
 
هنرهای تجسمی
۳۱٫ دایره‌المعارف دستبافته‌داری استان کرمان، تألیف عقیل سیستانی، تهران: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری؛ کرمان: ادارۀ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، ۱۴۰۰، ۵ ج.
 
عکاسی
۳۲٫ تاریخ جهانی عکاسی، تألیف نیومی روزنبلوم، ترجمۀ کریم متقی، تهران: کتاب پرگار، ۱۴۰۰، ۱۰۲۸ ص.
 
موسیقی
۳۳٫ آدورنو و موسیقی، تألیف رابرت ویتکین، ترجمۀ حسن خیاطی، تهران: سرود، ۱۴۰۰، ۳۲۸ ص.
 
ادبیات
داستان بلند و رمان
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۳۴٫ صور، نوشتۀ حسینعلی جعفری، تهران: سروش، ۱۴۰۰، ۳۶۴ ص.
۳۵٫ عزرائیل، ج ۱: کهنه سرباز، نوشتۀ نیما اکبرخانی، قم: کتابستان معرفت، ۱۴۰۰، ۲۹۵ ص.
 
داستان کوتاه
۳۶٫ ویروس عاشق، نوشتۀ مجید رحمانی، تهران: صاد؛ یارمند، ۱۴۰۰، ۱۶۹ ص.
 
شعر کلاسیک
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۳۷٫ زیر ساعت حرم، سرودۀ مریم سقلاطونی، تهران: سوره مهر، ‏‫۱۴۰۰، ‏‫۱۴۶ ص.
۳۸٫ مرتد: مجموعۀ غزل، سرودۀ مهدی جهاندار، تهران: شهرستان ادب‏‫، ۱۴۰۰، ‏‫۸۲ ص.‏‫
 
شعر نو
۳۹٫ میان جیوه و اندوه (۱۳۹۶ـ۱۳۹۹)، سرودۀ لیلا کردبچه، تهران: نگاه‏‫، ۱۴۰۰، ‏‫۱۰۰ ص.‏‫
 
نقد ادبی
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۴۰٫ تماشای روایت: بررسی تحلیلی روش انتقال عناصر داستان از روایت به درام، تألیف مجید آقائی، تهران: علمی و فرهنگی، ۱۴۰۰، سیزده، ۴۱۵ ص.
۴۱٫ خودانتقادی ادبی: رساله‌ای در نقد هنر خویشتن در عرصۀ ادبیات، تألیف مهرداد نصرتی، کرمان: فرهنگ عامه، ۱۴۰۰، ۴۵۴ ص.
 
پژوهش ادبی
۴۲٫ هشت‌رود‏‫: ارزیابی و نقد آثار هشت شاعر انقلاب اسلامی، تألیف محمدکاظم کاظمی، تهران: شهرستان ادب‏‫،۱۴۰۰، ۳۱۲ ص.
 
متون قدیم
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
۴۳٫ وحی بر توفان: اشعار مقبل اصفهانی (آقامحمد شیخا ـ قرن دوازدهم هجری) براساس پانزده نسخۀ خطی؛ تدوین و تصحیح امیرحسین مدرس، تهران: مرکز آفرینش‌های ادبی، دفتر شعر؛ سورۀ مهر، ۱۴۰۰، ۵۸۰ ص.
۴۴٫ مشکاه المصابیح [مصطفی بن قباد لاذقی]، تصحیح و تحقیق: امین حق‌پرست، تهران: انتشارات دکتر محمود افشار؛ سخن، ۱۴۰۰، ۹۷۰ ص.
 
تاریخ و جغرافیا
تاریخ اسلام
۴۵٫ ریشه‌ها، پیامد‌ها، و شبهات جنگ جمل، تألیف نجم‌الدین طبسی، تحقیق ابراهیم رضایی‌کلیری و حسن بلقان‌آبادی، قم: دلیل ‌ما، ۱۴۰۰، ۲ ج.
 
تاریخ ایران
۴۶٫ دانشنامة کاشان، ج ۶: سکه‌های کاشان در موزۀ سکۀ بانک سپه، موزۀ ملی ایران و موزۀ رضا عباسی، پژوهش نسرین زهتاب، سعید سلیمانی و فربد مصنف، عکاس: مصطفی علیزادگان، زیرنظر حسین محلوجی، تهیه‌شده در بنیاد فرهنگ کاشان، تهران: بنیاد فرهنگ کاشان، ۱۴۰۰، ۴۷۷، ۲۱ ص.
 
مستندنگاری
۴۷٫ عقیله، نوشتۀ الهام امین، مشهد: شرکت به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)، ۱۴۰۰، ۳۲۲ ص.
 
جغرافیا
۴۸٫ روش‌ها و تكنيك‌هاي پژوهش در ژئومورفولوژي،‌ تأليف مجتبي يماني، تهران: دانشگاه تهران،‌۱۴۰۰، ۴۲۶ ص.
 
کودک و نوجوان
داستان تألیف
۴۹٫ کلاس مخفی، نوشتۀ محمدکاظم اخوان، تهران: پیدایش، ۱۴۰۰، ۱۶۰ ص.
 
شعر نوجوان
دو کتاب زیر به‌صورت مشترک انتخاب شدند:
‏‫۵۰٫ دلتنگم و می‌دانی…، سرودۀ مریم زندی، تصویرگر: ناهید مظفری، تهران: سروش‏‫، ۱۴۰۰، ‏‫۴۰ ص.
۵۱٫ قلب کوه از سنگ نیست، سرودۀ غلامرضا بکتاش، تصویرگر: مهناز انصاری، تهران: سروش، ‏‫۱۴۰۰، ‏‫۲۴ ص.
 
فهرست ناشران آثار برگزیده و شایستۀ تقدیر چهلمین جایزۀ کتاب سال
الف) ناشران آثار برگزیده
 

ردیف  مدیرمسئول نشر/ رئیس مؤسسه نام کتاب
۱ مجمع علمی تحقیق تراث اهل بیت (علیهم‌السلام) آستان مقدس امام حسین (علیه‌السلام) موسوعه ابی‌طالب (علیه‌السلام)
۲ مرکز نشر آثار علمی دانشگاه شهید بهشتی فرهنگ زبان پهلوی (پهلوی‌ـ‌فارسی‌ـ‌انگلیسی)
۳ اداره انتشارات دانشگاه خوارزمی ریاضیات تصادفی
۴ انتشارات آناطب کتاب مرجع مراقبت‌های ویژه
۵ انتشارات جامعه‌نگر بارداری و زایمان
۶ نشر هرمس قرن‌های بی‌زمان
۷ انتشارات دکتر محمود افشار کلیات اشرف مازندرانی
۸ انتشارات سخن کلیات اشرف مازندرانی
۹ مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی سازمان سیاسی بهائیت ۱۹۷۹ـ۱۸۹۲‏‫
۱۰ شرکت انتشارات فنی ایران خزندگان ایران: با محوریت گونه‌های نسبتاً فراوان، بومزاد، تهدیدشده
۱۱ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی موسوعه العلامه الشیخ‌ التسخیری

 
            ناشران آثار شایسته تقدیر
      
   

ردیف نام انتشارات نام کتاب
۱ مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) دانشنامه امام خمینی(ره)
۲ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نوآوری‌های فلسفی حکیم سبزواری
۳ سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها نوآوری‌های فلسفی حکیم سبزواری
۴ مؤسسه کتاب‌شناسی شیعه زیارت عاشورا از آغاز تا امروز
محدث‌نامه، احوال و آثار سیدجلال‌الدین حسینی ارموی
مستدرک الفقیه علی امل الامل و ملحقاته
۵ مجمع علمی تحقیق تراث اهل بیت (علیهم‌السلام) آستان مقدس امام حسین (علیه‌السلام) زیارت عاشورا از آغاز تا امروز
۶ سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی محدث‌نامه، احوال و آثار سیدجلال‌الدین حسینی ارموی
۷ انتشارات حوزه علمیه خراسان آینه خودیابی (شرح حکمت صدوپنجاه نهج‌البلاغه)
۸ انتشارات کتاب حکیم بحوث فی شرح مناسک الحج: تقریرا لابحاث السید محمد رضا السیستانی
۹ نشر فقه بحوث فی شرح مناسک الحج: تقریرا لابحاث السید محمد رضا السیستانی
۱۰ انتشارات آوای منجی مصباح الفقیه
۱۱ مؤسسه پیام امام هادی (علیه‌السلام) النهایه فی مجرد الفقه و الفتاوی
۱۲ مؤسسه فرهنگي و هنري آفتاب خرد جريان‌شناسی فکری فرهنگی در ایران معاصر: احياگري ديني
۱۳ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي الگوهاي علم سياست در حكمت متعاليه
۱۴ مؤسسه چاپ و انتشارات دانشگاه تهران مبانی فیزیولوژی جانوری
نظريه‌ها و كاربردهاي اخلاق حرفه‌اي در حسابداري
روش‌ها و تكنيك‌هاي پژوهش در ژئومورفولوژي
احتمال و آمار مهندسی
۱۵ مرکز نشر آثار علمی دانشگاه شهید بهشتی ترجمه دیداری‌شنیداری: رویکرد بینارشته‌ای در زیرنویس‌گذاری
۱۶ مرکز نشر دانشگاهی رستنی‌ها و پدیده‌های نباتی در تاریخ طبری
۱۷ نشر آسیم چرا به علم اعتماد کنیم؟
۱۸ فرهنگ نشر نو چرا به علم اعتماد کنیم؟
۱۹ سازمان زمین‌شناسی، همراه علم پارینه لرزه‌شناسی
۲۰ انتشارات نوش‌آفرین دانشنامه استخوان‌ها و مفاصل
۲۱ پژوهشگاه رویان جنبه‌های آزمایشگاهی درمان ناباروری
۲۲ نشر ایوان روماتولوژی سالمندان
۲۳ مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران روماتولوژی سالمندان
۲۴ انتشارات سمند هنر و دانش گرفتن شرح‌حال و معاینه بالینی
۲۵ انتشارات دانشگاه تبریز عفونت‌ها و مسمومیت‌های غذایی باکتریایی
۲۶ مؤسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف پوشش دادن فلزات
۲۷ مرکز انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران اندرکنش دینامیکی قطار ـ پل در راه‌آهن پرسرعت: نظریه و کاربردها
۲۸ انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر مهندسی تولید از چاه‌های گازی
۲۹ انتشارات آثار فکر زنجیره‌های تامین دیجیتال
۳۰ انتشارات دانشگاه سیستان و بلوچستان پهپادهای کشاورزی حرفه‌ای صلح‌آمیز
۳۱ نشر کرگدن زیبایی‌شناسی زندگی روزمره
۳۲ نشر گیلگمش تاریخ مفاهیم بنیادین زیبایی‌شناسی
۳۳ پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دایره‌المعارف دستبافته‌داری استان کرمان
۳۴ انتشارات کتاب پرگار تاریخ جهانی عکاسی
۳۵ انتشارات سرود آدورنو و موسیقی
۳۶ شرکت انتشارات سروش قلب کوه از سنگ نیست
دلتنگم و می‌دانی
صور
۳۷ انتشارات کتابستان معرفت عزرائيل
۳۸ انتشارات صاد ویروس عاشق
۳۹ نشر یارمند ویروس عاشق
۴۰ انتشارات سوره مهر زیر ساعت حرم
وحی بر توفان
۴۱ مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری وحی بر توفان
۴۲ انتشارات شهرستان ادب هشت رود: ارزیابی و نقد آثار هشت شاعر انقلاب اسلامی
مرتد
۴۳ انتشارات نگاه میان جیوه و اندوه
۴۴ انتشارات علمی و فرهنگی تماشای روایت: بررسی تحلیلی روش انتقال عناصر داستان از روایت به درام
۴۵ نشر فرهنگ عامه خودانتقادی ادبی: رساله‌ای در نقد هنر خویشتن در عرصة ادبیات
۴۶ انتشارات دکتر محمود افشار مشکاه المصابیح
۴۷ انتشارات سخن مشکاه المصابیح
۴۸ انتشارات دلیل ‌ما ریشه‌ها، پیامد‌ها و شبهات جنگ جمل
۴۹ بنیاد فرهنگ کاشان دانشنامه کاشان: ضرب دارالمومنین کاشان: دفتر یکم: سکه‌های کاشان در موزه سکه بانک سپه، موزه ملی ایران، و موزه رضا عباس
۵۰ شرکت به‌نشر عقیله
۵۱ نشر پیدایش کلاس مخفی من
         

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *