خانه / اخبار و رویدادها / ۸۴۰۰ خبرنگار عضو سامانه جامع رسانه‌ها هستند

۸۴۰۰ خبرنگار عضو سامانه جامع رسانه‌ها هستند

۸۴۰۰ خبرنگار عضو سامانه جامع رسانه‌ها هستند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امکان عضویت در سامانه جامع رسانه های کشور و صندوق خبرنگاران و هنرمندان را تسهیل کردیم و این کار بدون نیاز به نامه و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و اکنون ۸۴۰۰ نفر عضو این سامانه هستند.
به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از  روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی به نقل از ایرنا، ایمان شمسایی عصر یکشنبه در دیدار با اهالی رسانه جنوب استان کرمان اظهار کرد: در قانون مطبوعات خلا وجود دارد و در مورد خبرنگار سکوت شده است و فقط صاحب امتیاز و مدیر مسئول را می بیند که ما از طریق سامانه جامع رسانه های کشور سعی داریم این خلا را کمی جبران کنیم.وی افزود: آیین نامه کار حرفه‌ای روزنامه نگاری را تدوین می کنیم تا کارت حرفه ای به خبرنگاران فعال بدهیم و در آینده حمایت از آنها راحت‌تر می‌شود.

شمسایی اضافه کرد: یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال آگهی دولتی در سال ۱۴۰۰ و سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال هم در سال ۱۴۰۱ به نشریات داده شده است که افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ادامه داد: هدف از این کار، افزایش سبد حمایتی بویژه برای رسانه هایی است که از نیروی انسانی بیشتری استفاده می کنند.

وی یادآور شد: حدود ۱۴ هزار رسانه در کشور وجود دارد که شامل هشت هزار مجله، ۳۳۰ روزنامه، پنج هزار پایگاه خبری و ۲۸ خبرگزاری می‌شود.

شمسایی گفت: ما تاکید داریم که افراد بیشتری از خبرنگاران رسانه‌ها بیمه شوند تا امنیت شغلی ایجاد شده و همزمان برای تشویق بیشتر، نشریه ها و رسانه ها از امتیازات بیشتری برخوردار می‌شوند.

وی یادآور شد: طبق ماده ۳۱ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، رسانه‌ای که خبرنگاران را بیمه نمی کند باید از مزایای در نظر گرفته شده محروم شود اما محرومیت مطلق نیست.

شمسایی با اشاره به اینکه بهترین سرمایه ما نیروی انسانی است و در این جهت گام بر می داریم بیان کرد: هم به محتوا و هم به ساختار تحریریه اهمیت می دهیم و آن را تقویت می کنیم.

وی گفت: رتبه بندی و ارزیابی نشریات برخلاف گذشته در استان انجام می‌شود، شاخص های بومی را در نظر گرفته‌ایم و سهم نیروی انسانی در نمره های ارزشیابی افزایش پیدا کرده و بیشتر هم می‌شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی تاکید کرد: تمام امکانی که برای مناطق محروم قائل می شویم شامل جنوب کرمان هم شده است. 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *