خانه / اخبار و رویدادها / شهریار عامل پیوند اقوام ایرانی است

شهریار عامل پیوند اقوام ایرانی است

شهریار عامل پیوند اقوام ایرانی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استاد شهریار در فرهنگ و هنر معاصر نشان دهنده پیوند تاریخی میان قومیت ها‌ی مختلف در ایران است.

به گزارش خانه کتاب کردی و به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مهدی اسماعیلی در پیامی به ششمین همایش بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی و نکوداشت مقام استاد شهریار افزود: با وجود تفاوت‌ها از نظر آداب و رسوم و فرهنگ‌های متفاوت در گوشه و کنار کشور هویت بزرگتری به نام ایران، ما را به هم پیوند می‌دهد و رنگین کمانی از شاعران و شعر‌ها در این سرزمین وجود دارد.

وی گفت: شعر‌های شهریار به دو زبان فارسی و ترکی نشانه‌ای از فرهنگ و هنر ماست و باید بگوییم شعر بلند «حیدربابا» به زبان ترکی منظومه‌ای بی بدیل در تاریخ کشور ماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شعر‌های شهریار در مدح بزرگان دین به ویژه درباره امیرالمومنین و شعر «علی‌ای همای رحمت» بر تارک سرزمین ما می‌درخشد.

آقای اسماعیلی گفت: شعر‌های فارسی و ترکی شهریار به گونه‌ای است که حس ویژه‌ای در مخاطبان برمی انگیزد و احساس و عاطفه لازم را در میان مردم ایجاد می‌کند.

وی افزود: انتخاب روز شعر و ادب فارسی همزمان با روز درگذشت استاد شهریار با توجه به ویژگی‌های شعرش انتخاب هوشمندانه‌ای بوده است.

آقای اسماعیلی گفت: بزرگداشت شهریار در حقیقت بزرگداشت فرهنگ و عظمت تاریخی ایران است از آن رو که شهریار از مظاهر فرهنگ و شکوه تاریخ ماست.

ششمین همایش بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی و نکوداشت مقام استاد شهریار امروز با حضور با حضور مسئولان و ادیبان در برج میلاد تهران برگزار شد.

در این همایش شاعران به شعر خوانی پرداختند و محققان مقالات علمی خود را ارایه کردند.

 منبع: خبرگزاری صدا و سیما

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

تشکیل معاونت چاپ در کارگروه تدوین ساختار وزارت ارشاد بررسی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *