خانه / اخبار و رویدادها / وزیر فرهنگ: دنبال تقویت سبد فرهنگی خانوارها هستیم/ پیش بینی یارانه خرید کتاب برای مردم

وزیر فرهنگ: دنبال تقویت سبد فرهنگی خانوارها هستیم/ پیش بینی یارانه خرید کتاب برای مردم

وزیر فرهنگ: دنبال تقویت سبد فرهنگی خانوارها هستیم/ پیش بینی یارانه خرید کتاب برای مردم

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیش‌بینی یارانه خرید کتاب برای مردم خبر داد و تاکید کرد: به دنبال تقویت سبد فرهنگی خانوارها هستیم؛ در بعضی از شاخه‌های فرهنگی و هنری، مردم به دلیل مشکلات مالی در مضیقه هستند.

به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز سه‌شنبه در جلسه هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار داشت: در حال رایزنی با محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری هستیم تا در همه سفرهای استانی رییس جمهوری، بخش تجهیز منابع کتابخانه ها درنظر گرفته شود.

وی افزود: تقریبا برای هر استان می‌خواهیم به صورت جداگانه متمم سفر استانی در نظر بگیریم.

اغلب کتب ما قدیمی و میزان خریدها پایین آمده‌ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار داشت: منابع کتاب به‌روز حائز اهمیت است، اغلب کتب ما قدیمی و میزان خریدها پایین آمده‌ است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاکید کرد: در حال پیش‌بینی یارانه خرید کتاب برای مردم هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در عین حال با بیان اینکه تجهیز کتابخانه‌ها را در دستور کار قرار دادیم، گفت: به دنبال تقویت سبد فرهنگی خانوارها هستیم؛ در بعضی از شاخه‌های فرهنگی و هنری، مردم به دلیل مشکلات مالی در مضیقه هستند.

اسماعیلی ادامه داد: به‌عنوان نمونه، در جشنواره موسیقی امسال قیمت بلیت‌ها را کاهش دادیم و آثار در جنوب شهر به نمایش درآمد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

گزارش اقدامات مصوبات جلسات پیشین و گزارش برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ از جمله مواردی است که در این جلسه به بحث و بررسی گذاشته شد.

در این جلسه یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دیگر اعضا نیز حضور داشتند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *