خانه / اخبار و رویدادها / چاپ ۵۱ کتاب در حوزه زبان، ادبیات، تاریخ و فرهنگ کردستان

چاپ ۵۱ کتاب در حوزه زبان، ادبیات، تاریخ و فرهنگ کردستان

چاپ ۵۱ کتاب در حوزه زبان، ادبیات، تاریخ و فرهنگ کردستان

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان گفت: در سال های اخیر ۵۱ کتاب در زمینه زبان کردی در دانشگاه کردستان چاپ شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، امید قادرزاده در مراسم رونمایی از طرح یکپارچه سازی خط بریل کردی که روز شنبه ۱۹تیرماه در سالن جلسات دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه کردستان در سال های گذشته همواره حامی زبان و ادبیات کردی بوده است و خوشبختانه شاهد چاپ ۵۱ کتاب در این زمینه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: خدمات بسیاری در راستای گسترش زبان و ادبیات کردی در استان صورت گرفته است که بیشترین تلاش را دانشگاه کردستان داشته است.

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به فعالیت‌های انجام شده توسط این پژوهشکده اشاره کرد و افزود: تاسیس رشته زبان و ادبیات کردی و یکپارچه سازی خط بریل کردی از جمله این فعالیت‌ها است که بدون حمایت دانشگاه کردستان و مسئولین استانی، تحقق پیدا نمی کرد.

قادرزاده زبان و ادبیات کردی را از اولویت های فرهنگی استان دانست و تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه کردستان به مرجعی برای این حوزه تبدیل شده است و امیدواریم در آینده نیز شاهد شکوفایی و گسترش بیشتر آن باشیم.

وی به سختی‌های موجود در طرح یکپارچه سازی خط بریل کردی اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش و همت بسیاری برای پیاده سازی این طرح صورت گرفته است و بیشترین زحمات را کارگروه طرح انجام داده است.

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان جامعه روشندلان را جدا از جامعه ندانست و گفت: نابینایان و کم بینایان دارای ظرفیت‌های ارزنده بسیاری هستند و باید بتوانیم از این مهم به خوبی استفاده کنیم.

منبع: روابط عمومی دانشگاه کردستان

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هفتمین نشست خبری روزانه نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *