خانه / اخبار و رویدادها / انتشار ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ نسخه کتاب در کردستان

انتشار ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ نسخه کتاب در کردستان

انتشار ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ نسخه کتاب در کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب در نیمه نخست سال جاری در استان خبر داد و گفت: این تعداد عنوان کتاب در ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ جلد در دسترس علاقه‌مندان به مطالعه قرار گرفته است.
علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در کردستان اظهار کرد: ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ شمارگان کتب منتشره استان کردستان در نیمه نخست سال جاری است که در قالب ۱۶۰ عنوان به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به تفکیک کتاب‌های چاپ مجدد و چاپ نو ادامه داد: از این تعداد، ۱۰ عنوان کتاب چاپ مجدد و ۱۵۰ عنوان تالیف و چاپ جدید هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین ۶۷ عنوان کتاب چاپ شده استان در سال جاری را شامل کتاب‌های کُردی و مابقی را نیز به زبان فارسی اعلام کرد.
 
دریایی به اهمیت و جایگاه کتاب در جامعه نیز اشاره و عنوان کرد: کتاب مهم‌ترین عنصر فرهنگی است و حمایت از کتاب و کتابخوانی وظیفه همه مسئولان است و باید از ترویج فرهنگ مطالعه در کشور حمایت شود.

وی با بیان اینکه توسعه جوامع در گرو توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بالا رفتن سرانه مطالعه افراد جامعه است، افزود: تلاش می‌کنیم فضایی فراهم شود که ناشران کتاب‌های بیشتری از نویسندگان استان به چاپ برسانند و مسائل و مشکلاتی که پیش روی فعالان این حوزه است به حداقل برسد.

دریایی تاکید کرد: برای رشد و شکوفایی جامعه لازم است آحاد مردم کتاب‌خوانی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند و از اثرهای نویسندگان کشور حمایت شود تا شاهد شکوفایی فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه باشیم.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *