خانه / اخبار و رویدادها / حضور در استان‌ها موجب پیشرفت خواهد شد

حضور در استان‌ها موجب پیشرفت خواهد شد

حضور در استان‌ها موجب پیشرفت خواهد شد

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: حضور در استان‌های مختلف و آشنایی با مشکلات و موانع موجب پیشرفت خواهد شد.

مهدی رمضانی شامگاه دیروز(۲۷ مهرماه) در نشست با کتابداران و مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم برای حل مشکلات کتابخانه‌های به توفیقاتی برسیم و حل کنیم باید مسئله کتابخانه‌های عمومی را به مسئله مسئولان و جامعه تبدیل کنیم و همه با هم باید برای فعالیت کتابخانه‌ها تلاش کنیم.

وی ضمن اشاره به مشکلات معیشتی کتاب‌داران، افزود: هر کسی مشکلات اقتصادی که برای همکاران ما وجود دارد را انکار کند، فرد دقیق و مطلع از شرایط نیست و بنده هم نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نیستم و همواره تلاش کرده‌ام تا مشکلات همکاران را تا جایی که می‌شود، حل کنم.

این مسئول تصریح کرد: موضوع اصلاح قانون تأسیس نهاد و بهبود شرایط معیشتی همکاران نیز به صورت مستمر از سطوح مختلف دولت و مجلس در حال پیگیری است. همچنین احکام همکاران ما منطبق بر دستگاه‌های دیگر است و آنچه که عقب‌ماندگی در نهاد محسوب می‌شود، در رفاهیات و مزایا است که در تلاش برای جبران آن هستیم.

رمضانی با اشاره به سفرهای استانی، ادامه داد: معتقدیم حضور در استان‌های مختلف و آشنایی با همکاران خود در آن‌ها و شنیدن انتقادات و پیشنهادات‌شان موجب پیشرفت خواهد شد.

در ادامه برنامه، محمد رضاخانی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان نیز خاطرنشان کرد: استان زنجان حدود ۹۹ کتابخانه عمومی دارد که از این تعداد حدود ۱۸ کتابخانه به صورت مشارکتی و ۸۲ کتابخانه به صورت نهادی اداره می‌شود و کتابخانه‌های عمومی از اثرگذارترین مراکز فرهنگی در استان هستند.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

منداڵانی هێڵی ئاسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *