خانه / اخبار و رویدادها / رفتار غیرحرفه‌‌ای برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کنیم

رفتار غیرحرفه‌‌ای برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کنیم

رفتار غیرحرفه‌‌ای برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کنیم

محمد‌مهدی اسماعیلی، رفتار برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت با نمایندگان نشر جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این رویداد را غیرحرفه‌ای دانست و برپیگیری حقوقی این مساله تاکید کرد.
محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره رفتار برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب فرانکفورت، به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: برای جمهوری اسلامی ایران، حضور در صحنه‌های فرهنگی، هنری و بین‌المللی بسیار مهم است؛ اما بیش از آن، حفظ جایگاه و شأنیت اهالی فرهنگ کشورمان اهمیت دارد.

وی ادامه داد: برگزارکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، متأسفانه اخلاق حرفه‌ای را رعایت نکردند، برخلاف تعهداتشان عمل کردند و کمترین میزان همکاری را داشتند. ادامه این روند را به صلاح نمی‌دانستیم؛ بنابراین از حضور در این نمایشگاه انصراف دادیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حتما به لحاظ حقوقی، حق و حقوق تضییع شده از کشور و همکارانمان در بخش خصوصی که برای حضور در این رویداد تدارک دیده بودند، پیگیری می‌کنیم. این مساله را دنبال می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم به راحتی از این تضییع حق و بی‌عدالتی که رخ داده، بگذرند.

به گزارش ایبنا؛ پیش از این، مسئولان هفتادوچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با ارسال نامه‌ای ضمن دخالت آشکار در امور داخلی ایران و اعلام ناتوانایی برای تامین امنیت و رعایت شئون غرفه جمهوری اسلامی ایران و گروه ایرانی حاضر در نمایشگاه، بدون اطلاع‌رسانی قبلی نسبت به انتقال غرفه از سالن اصلی به یکی از سالن‌های فرعی  اقدام کردند. سفارت آلمان در تهران نیز با وجود وعده‌های قبلی و در اقدام هماهنگ با مسئولان نمایشگاه فرانکفورت در صدور روادید برای گروه اعزامی تعلل کرد؛ ایران نیز از حضور در این رویداد انصراف داد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

گەردەن زەردێ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *