خانه / اخبار و رویدادها / شهرداری‌های کردستان در پرداخت نیم‌درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها کوتاهی نکنند

شهرداری‌های کردستان در پرداخت نیم‌درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها کوتاهی نکنند

شهرداری‌های کردستان در پرداخت نیم‌درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها کوتاهی نکنند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان تقویت مراکز فرهنگی را از رسالت شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: شهرداری ها نباید در هیچ شرایطی در پرداخت نیم درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها کوتاهی کنند.

محمد مخدومی روز سه شنبه در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی، شهرداری‌ها موظف هستند هر ماه نیم درصد درآمدهای خود را به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرهای خود واریز کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌های استان در رعایت این قانون متفاوت هستند، گفت: شهرداری سنندج به عنوان شهری که عنوان “پایتخت کتاب ایران” را دارد تاکنون در پرداخت نیم درصد درآمد خود به این نهاد، مطلوب عمل کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: به هر میزانی که شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌ها کمک کرده و با این نهاد همکاری داشته باشند، در آن شهر اتفاقات خوبی در حوزه مطالعه و کتاب اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: در سطح استان شهرداری سنندج بیشترین همکاری را در این زمینه دارد و سایر شهرستان‌ها نیز به نسبت، عملکرد مطلوبی دارند اما در این میان شهرداری دهگلان با وجود درآمد مناسب و قابل توجه از سال گذشته تاکنون پرداختی در این راستا نداشته است.

مخدومی اظهار داشت: وقتی شهرداری با نهاد کتابخانه‌ها در زمینه پرداخت سهم نیم درصد همکاری نداشته باشد و این عدم همکاری از سوی ما به ستاد مرکزی اعلام شود این مبلغ از حساب آن شهرداری کسر و در کشور هزینه می شود که به ضرر استان خواهد بود.

وی از شهرداری های استان بویژه شهرداری دهگلان که در این زمینه ضعیف عمل می کند خواست، در زمینه پرداخت این نیم درصد دقت لازم را داشته باشند چرا که خروجی آن به نفع استان و شهر دهگلان خواهد بود.

استان کردستان ۸۳ باب کتابخانه دارد که از این تعداد ۵۳ باب نهادی و ۳۰ باب مشارکتی است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *