خانه / اخبار و رویدادها / کتابخانه‌های مهاباد کتاب بریل ندارد!

کتابخانه‌های مهاباد کتاب بریل ندارد!

کتابخانه‌های مهاباد کتاب بریل ندارد!

حسن سالاری از وجود یک‌هزار و ۲۰۰ کتاب گویا در کتابخانه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: کتاب بریل در کتابخانه‌های این شهرستان وجود ندارد و استقبال کم روشندلان سبب شده تا اقدامی برای تامین این کتاب‌ها انجام نشود.

حسن سالاری، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ کتاب گویا به‌صورت لوح فشرده در موضوعات متنوع برای روشندلان و کم‌بینایان در این شهرستان مجهز شده است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی، تبدیل لوح‌های فشرده به فایل‌های صوتی برای استفاده روشندلان است؛ زیرا به این وسیله دسترسی آنان به منابع موردنیاز خود بسیار راحت‌تر خواهد بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد افزایش تنوع مطالب بخش نابینایان و کم‌بینایان، حمایت از آنان و فراهم کردن امکانات لازم و زیرساخت‌ها برای دسترسی آسان را ازجمله عواملی عنوان کرد که می‌تواند برافزایش علاقه این قشر از جامعه به فرهنگ کتابخوانی و مطالعه موثر باشد.

وی با بیان اینکه این تعداد نسخه کتاب گویا به‌صورت لوح فشرده در قفسه‌های سه کتابخانه عمومی مهاباد در قالب موضوعات مختلف که بخش عمده آن‌ها ادبیات است، قرار گرفته، افزود: کتاب بریل در کتابخانه‌های این شهرستان وجود ندارد و استقبال کم روشندلان سبب شده تا اقدامی هم برای تامین این کتاب‌ها انجام نشود.

سالاری ادامه داد: در مجموع در هر کتابخانه ۲۶۰ نسخه کتاب در اختیار این افراد قرار دارد.

وی گفت: درسال‌های گذشته «ناصر آغابرا» شاعر و نویسنده روشندل اهل مهاباد تخلص شعری «ژاکاو»، تنها عضو فعال نابینای کتابخانه‌های مهاباد بود که اوایل سال جاری بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

نیشانه‌ناسیی کۆمه‌ڵایه‌تی و ڕه‌نگدانه‌وه‌ی له‌ چیرۆکه‌کانی “سنوور” و “نوشتوو”دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *