خانه / اخبار و رویدادها / ۳۰۰ ویژه برنامه با موضوع کتاب در کردستان برگزار می‌شود

۳۰۰ ویژه برنامه با موضوع کتاب در کردستان برگزار می‌شود

۳۰۰ ویژه برنامه با موضوع کتاب در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان از برگزاری بیش از ۳۰۰ برنامه متنوع فرهنگی به‌مناسبت بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی در استان خبر داد و گفت: اجرای این برنامه ها از ۲۱ تا ۲۷ آبان در استان پیش‌بینی شده است.

محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به برنامه‌های سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در کردستان اظهار کرد: ۳۰۰ عنوان برنامه به مناسبت سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان در استان پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: در همه کتابخانه عمومی سطح استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌ها و فعالیت‌های قابل توجهی برای تشویق و ترغیب مردم به‌ویژه کودکان و نوجوانان به کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های غیردرسی تدارک دیده شده است، بخش کودکان و نوجوانان همه کتابخانه‌های عمومی که ازجمله بخش‌های بسیار پربار و جذاب است برای بچه‌ها در این هفته چند برنامه‌ درنظر گرفته‌اند.

وی با اشاره به عناوین این برنامه‌های افزود: نشست کتابخوان کتابخانه‌ای، نشست کتاب خوان مدرسه‌ای، نشست کتاب خوان تخصصی، مسابقات کتابخوانی مکتوب و مجازی، مسابقه نقاشی و انشا‌نویسی، رونمایی از کتاب، برنامه‌های مناسبتی، جلسات مشاوره کتاب ازجمله عناوین برنامه های گرامیداشت سی مین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کردستان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان همچنین کارگاه‌های مطالعاتی، محافل ادبی، محافل قرآنی، نقد کتاب، جمع‌خوانی کتاب، قصه‌گویی، برنامه‌های ویژه در بخش کودک و ویژه برنامه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در روز ۲۵ آبان‌ماه را از دیگر برنامه‌های این هفته در استان برشمرد.

مخدومی، به عضویت رایگان متقاضیان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این هفته اشاره کرد و گفت: در تاریخی که متعاقبا اعلام می‌شود؛ علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابخانه عمومی در این نهاد فرهنگی، رایگان عضو شوند.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، بازدید مدارس و مهدهای کودک از کتابخانه‌ها، دیدار کتابداران با ائمه جمعه، حضور کتابداران در مدارس برای روخوانی و معرفی کتاب، برگزاری کارگاه‌های قصه‌گویی، برگزاری مسابقات مکتوب و آنلاین کتابخوانی، توزیع بروشور مربوط به معرفی کتابخانه‌های عمومی و خدمات آن‌ها به عموم مردم از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی در سال جاری است.

مخدومی افزود: کتابخانه‌های عمومی در طول سال با تلاش و کوشش کتابداران به ارائه خدمت مشغول هستند و هفته کتاب فرصتی برای قدردانی و جبران زحمت و تلاش‌های کتابداران و مروجان کتاب است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان یادآوری کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک عزم همگانی را می‌طلبد و امیدواریم با همراهی آحاد جامعه کتابخوان استان بتوانیم هفته کتاب را پربار و باکیفیت برپا کنیم.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *