خانه / اخبار و رویدادها / سامانه «خرید از کتابفروشی» بر تقویت اقتصاد نشر کتاب موثر است

سامانه «خرید از کتابفروشی» بر تقویت اقتصاد نشر کتاب موثر است

سامانه «خرید از کتابفروشی» بر تقویت اقتصاد نشر کتاب موثر است

سید‌مجید امامی، تقویت اقتصاد صنعت نشر و دسترسی آسان به کتاب را از آثار مثبت طراحی سامانه خرید از کتاب‌فروشی ارزیابی کرد.

سید‌مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: با طراحی سامانه «خرید از کتابفروشی»  فرآیند رساندن کتاب به شهرهای فاقد کتابفروشی تسهیل شده است. با اجرای این طرح دیگر نگران دسترسی مردم به بعضی کتاب‌ها نیستیم. در این سامانه، خریداران بدون مراجعه حضوری به کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از طریق فضای مجازی، موجودی کتاب‌های کتاب‌فروشی‌ها را مشاهده و آثار موردنظر خود را بخرند.

وی ادامه داد: سامانه «خرید از کتاب‌فروشی» با اهدافی ازجمله تقویت اقتصاد صنعت نشر کتاب در کشور و بهینه‌سازی کارکرد اجزای این صنعت، تقویت و اصلاح حلقه توزیع و فروش کتاب در کشور، تسهیل در دسترسی به کتاب، حمایت از کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور و ایجاد فرصت برابر در بین کتاب‌فروشی‌ها، طراحی شده است.
 
امامی با بیان اینکه مصوبه «سند نهضت مطالعه مفید» در شورای فرهنگ عمومی ابلاغ شده است، گفت: مهمترین ارگان‌ها در اجرای این مصوبه نهاد کتابخانه‌های عمومی و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند و با احیا کتابخانه مساجد می‌توانیم در این طرح نیز گامی موثر برداریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: با توجه به اینکه دوره کتاب‌های کاغذی محدود شده است از طریق کتاب‌های الکترونیک و ای بوک می‌توانیم این کمبود را جبران کنیم.

گزارشگر: فاطمه صمدزاده

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هەموو چیرۆکەکانی کارلۆس ڕویز زافۆن بە کوردی بڵاو بووەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *