خانه / اخبار و رویدادها / ۱۳۲ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان مشمول بیمه تأمین اجتماعی شدند

۱۳۲ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان مشمول بیمه تأمین اجتماعی شدند

قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد: ۱۳۲ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان مشمول بیمه تأمین اجتماعی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: در راستای تکریم هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران استان کردستان از سوی صندوق اعتباری هنر کشور و با پیگیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۳۲ نفر مشمول بیمه تأمین اجتماعی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، جلال قلعه شاخانی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در پی سفر هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر کشور در آبان ماه سالجاری و دیدار این هیأت با کلیه هنرمندان و اهالی فرهنگ در سراسر استان بیشتر در خواست ها حول محور برقراری بیمه تأمین اجتماعی بود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان افزود: در بیشتر شهرستان ها هنرمندان از وجود صندوق اعتباری هنر و خدمات آن بطور کامل آگاهی نداشته بر همین اساس از هیأت کارشناسی صندوق اعتباری هنر دعوت شد از نزدیک با اهالی فرهنگ وهنر کردستان دیدار و با مشکلات بیمه ای و بیمه تکمیلی و موارد دیگر آشنا شوند.

قلعه شاخانی تأکید کرد: در اولین مرحله از برکات سفر هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر  ۱۳۲ نفر از اهالی فرهنگ و هنر استان که متقاضی بیمه تأمین اجتماعی بودند به شعبات سازمان تأمین اجتماعی استان جهت برقراری بیمه درمان و بیمه بازنشستگی معرفی شدند.

وی اذعان داشت: با عنایت به اینکه کارشناسان صندوق اعتباری هنر کشور به هماره کارشناسان این اداره کل از نزدیک با اهالی فرهنگ و هنر دیدار داشتند و مشکلات و درخواست های آنها بصورت مکتوب دریافت شد براین اساس پس از یک ماه به درخواست های آنها جواب مثبت داده شده است .

دبیر شورای اطلاع رسانی استان کردستان ضمن قدردانی از خدمات صندوق اعتباری هنر در استان کردستان اضافه کرد: در این مرحله از همه بخش های فرهنگی و هنری در حوزه های مختلف شامل: هنرمندان هنرهای تجسمی، هنرمندان هنرهای نمایشی، نویسندگان، نویسندگان کتب کودک، تصویرگران کتب کودک، شاعران، فیلسازان، پژوهشگران حوزه فرهنگ وهنر، حوزه آموزش هنر به جمع بیمه شدگان تأمین اجتماعی پیوستند.

قلعه شاخانی افزود: خدمات صندوق اعتباری هنر کشور برای اهالی فرهنگ و هنر علاوه بر بیمه درمان و بیمه بازنشستگی تأمین اجتماعی هنرمندان ، بیمه تکمیلی، برقراری کمک طرح های تکریم و مستمری و همچنین تسهیلات کم بهره بانکی برای هنرمندان و نویسندگان است.

وی در خصوص خدمات صندوق اعتباری هنر اضافه کرد: حمایت از کارآفرینان حوزه فرهنگ وهنر یکی دیگر از طرح های حمایتی صندوق اعتباری هنر کشور است، هنرمندان در صورت داشتن طرح های کارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر با ارائه طرح های جامع می توانند از تسهیلات کم بهره بانکی از سوی صندوق اعتباری هنر برخوردار شوند.

وی در پایان گفت: کردستان به عنوان مهد فرهنگ و هنر ایران زمین نیاز به حمایت های بسیار بیشتر از این ها دارد لازم است با مساعی و همراهی هنرمندان استان کردستان از هنرمندانی که تاکنون دیده نشده اند و هیچگونه  خدماتی به آنها ارائه نشده است شناسایی و به واحد بیمه هنرمندان اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان معرفی تا درخواست ها و مطالبات آنها سریعاً به صندوق ارسال گردد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

ژماره‌ی (۲۸ی) کەشکۆڵ بڵاو دەبێتەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *