خانه / دسته‌بندی نشده / ‍ تعاونی های صنایع دستی در راستای حمایت از صنعتگران کردستانی تشکیل می‌شود.

‍ تعاونی های صنایع دستی در راستای حمایت از صنعتگران کردستانی تشکیل می‌شود.

‍ تعاونی های صنایع دستی در راستای حمایت از صنعتگران کردستانی تشکیل می شود.

روز پنج شنبه ۵ دی ماه، با حضور خسرو قاضی زاده معاون صنایع دستی کردستان، عباسی معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سامان قادری و دکتر سامان شیخ اسماعیلی اعضای هیأت علمی دانشگاه، کارشناسان صنایع دستی استان و تعدادی ازهنرمندان و فعالین حوزه صنایع دستی، سمینارآموزشی – توجیهی با هدف بررسی چگونگی تشکیل شرکتهای تعاونی صنایع دستی و بررسی چالش های اقتصادی حوزه تولید و فروش محصولات این بخش، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان، خسرو قاضی زاده معاون صنایع دستی استان کردستان در ابتدا هدف از برگزاری این سمینار را بررسی چالش های اقتصادی حوزه تولید و فروش محصولات صنایع دستی بیان کرد و گفت: جهت ایجاد زمینه ی مناسب به منظور جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری، تولید، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی و انجام هماهنگیهای لازم با صنعتگران، ایجاد یک تشکل منسجم و کارآمد در قالب شرکتهای تعاونی صنایع دستی امری لازم و ضروری است.

او ضمن تاکید بر شناخت و معرفی هرچه بیشتر محصولات صنایع دستی به شیوه های حرفه ای، ادامه داد: حفظ و توسعه هنرهای سنتی و صنایع دستی، با تلاش در جهت تولید کالاهای مفید و منطبق با معیارهای تخصصی و ایجاد زمینه های مناسب برای فروش و عرضه این محصولات محقق می شود.

سپس عباسی معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن مهم ارزیابی کردن تشکیل تعاونی ها در پیشبرد اهداف جمعی صنعتگران افزود: مبنای ایجاد چنین تشکل هایی همکاری، تعامل وهمفکری در راستای یک فعالیت اقتصادی مشخص و موثر است.

در ادامه این سمینار دکتر قادری و دکتر شیخ اسماعیلی، از اساتید علمی و مدعوین این سمینار، به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات کارشناسی در این زمینه پرداخته و نکات مبهم و مورد بحث را شفاف سازی نمودند و نکات آموزشی لازم را ارائه دادند.

در پایان صنعتگران و هنرمندان حاضر در سمینار نیز به بیان مشکلات پیش رو در این خصوص پرداخته و از نکات آموزشی ارائه شده توسط اساتید بهره مند شدند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

کۆڕی پەردەلادان لەسەر کتێبی «روضة الصفا» لەشاری جوانڕۆ بەڕێوە چوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *