خانه / اخبار و رویدادها / جلسه هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد

جلسه هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد

جلسه هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیأت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به نقش موثر این نهاد، تاکید کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باید همانند یک نخ تسبیح با در کنار هم قرار دادن تمامی کتابخانه‌های موجود، موجب هم افزایی ظرفیت‌های این حوزه شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این مطلب و با اشاره به اختیارات هیأت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: علاوه بر این اختیارات، انعطاف نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این نهاد به جهت عمومی بودن آن است که باید از این ظرفیت  در جهت رفع مشکلات و پیشبرد اهداف استفاده و در عین حال پاسخگو نیز بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش آمایش ملی فضاها، منابع و خدمات کتابخانه ای در سامانه اطلاعات جغرافیایی مبتنی بر وب، افزود: در این گزارش نباید فقط آمار کتابخانه‌های تحت مدیریت نهاد  کتابخانه های عمومی کشور در نظر گرفته شود.

وی در عین حال تصریح کرد: چندین آمایش فرهنگی در برنامه توسعه هفتم پیش بینی شده است.

در این جلسه مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ارائه گزارشی از مصوبات جلسه گذشته گفت: تمامی مصوبات اجرایی شده است؛ از جمله آنها می‌توان به شروع فعالیت هیأت رسیدگی به تخلفات و پیگیری راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال اشاره کرد.

وی افزود: از زمان ایجاد نهاد ۴۴ جلسه برگزار شده که ۲۰۸ مصوبه داشته است، در هر سال باید چهار جلسه تشکیل شود که خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ هر چهار جلسه برگزار شده است.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به صدور رای در بحث ساختار نهاد در استان‌ها افزود: خوشبختانه رای به نفع حفظ ساختار نهاد صادر شده است.

وی ادامه داد: بررسی کارشناسی اصلاح آئین نامه اجرایی نهاد در کمسیون فرهنگی دولت تمام شده و بعد از بررسی و رفع برخی ایرادات وارده در صحن کمسیون فرهنگی دولت مطرح خواهد شد.

در ادامه این جلسه اعضای هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *