خانه / اخبار و رویدادها / کتابخانه ملی ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا کرد

کتابخانه ملی ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا کرد

کتابخانه ملی ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا کرد

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان از اهدای ۴ هزار جلد کتاب ازسوی مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی ایران به کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

معصومه حسنی خونسار با اعلام این خبر اظهار کرد: مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتابخانه های عمومی، ۴ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کرد.
وی ادامه داد: کتاب های اهدایی از سوی این نهاد در یک هزار و ۳۰۰ عنوان با موضوعات متنوع و مختلف است و می تواند به غنی سازی مخازن کتابخانه های عمومی کمک کند.
حسنی خونسار افزود: کتاب‌های اهدایی توسط این نهاد، پس از تایید و استعلام و ثبت در سامانه، بر اساس نیاز به در قفسه کتابخانه های عمومی سراسر استان قرار می گیرد تا اعضا و علاقمندان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان با بیان اینکه کتابخانه ملی تا پیش از این نیز در چند نوبت، کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اهدا کرده است، عنوان کرد: مرکز مبادله کتابخانه ملی در سال گذشته نیز بالغ بر ۸ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان اهدا کرده است.
وی با اشاره به اهدای نزدیک به ۱۱ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان در سال جاری، بیان کرد: این کتاب ها توسط مردم، مرکز مبادله کتابخانه ملی، اداره کل فرهنگی و ارشاد اسلامی، انتشارات قلم چی و خیرین به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است.
وی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در جامعه، گفت: طرح «اهدای کتاب، اهدایی دانایی» با هدف غنی سازی منابع کتابخانه‌ای از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال برگزاری است.
وی با اشاره به فعالیت ۵۴ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان کردستان، بیان کرد: هم اکنون بالغ بر ۹۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است و علاقمندان می‌توانند با حضور در این مراکز فرهنگی از آن‌ها بهره مند شوند.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

ریشاڵی تیۆریی رۆمانی كوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *