خانه / اخبار و رویدادها / توسعه کمّی و کیفی کتابفروشی‌ها در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

توسعه کمّی و کیفی کتابفروشی‌ها در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

توسعه کمّی و کیفی کتابفروشی‌ها در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

قائم مقام سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران، گفت: نرم‌افزار سامانه «بازارکتاب» در چند ماه گذشته ارتقا پیدا کرده و قابلیت‌های مختلفی به آن اضافه شده است؛ بنابراین امیدواریم با نرم‌افزار «بازارکتاب» بخش مجازی نمایشگاه سال ۱۴۰۳ را برگزار کنیم.

علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره انتخاب شعار سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: فرآیندهای کاری نمایشگاه ۱۴۰۳ تهران از پایان نمایشگاه سی‌وچهارم آغاز شده است؛ ازجمله آسیب‌شناسی نمایشگاه قبلی، برنامه‌ریزی برای اقدامات جدید، همچنین مذاکره با کشورهای مختلف برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که به‌طور مداوم در دبیرخانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مستقر در خانه کتاب و ادبیات ایران، انجام می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های انتخاب شعار سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران افزود: انتخاب شعار نمایشگاه به دو شیوه انجام می‌شود؛ نخست بررسی پیشنهاد افراد مختلف که با نمایشگاه تعامل دارند دوم، براساس نتایج رویداد «ایده‌پردازی نمایشگاه دوست‌داشتی من». برهمین اساس بیش از دو هزار ایده مردم عزیز که با نمایشگاه تعامل و استفاده ویژه دارند دریافت شده است. اختتامیه این رویداد نیز طی روزهای آتی برگزار می‌شود. ایده‌های برتر انتخاب و از صاحبان ایده، تقدیر و برترین‌ها در جمع شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه سی‌وپنجم طرح و نتیجه اعلام خواهد شد.

قائم مقام سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران درباره توسعه حضور کتابفروشی‌ها در سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: برخی به حضور کتابفروشی‌ها در نمایشگاه سال ۱۴۰۲ که نخستین تجربه بود، با تردید نگاه می‌کردند؛ ازجمله کتابفروشان و ناشران. مردم نیز با این رویکرد چندان آشنا نبودند اما با توفیقاتی که با این حضور به دست آمد، موجب شد تا کتابفروشان بیشتری برای حضور در این رویداد راغب شوند؛ سیر رشد آن‌ها در «بازارکتاب» موید این موضوع است؛ همچنین گفت‌وگو با کتابفروشان نشان می‌دهد خوشحالند از اینکه بالاخره نقش آن‌ها به‌عنوان آخرین حلقه نشر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌عنوان فرصت خرید و عرضه کتاب، دیده شده است؛ بنابراین توسعه حضور آن‌ها در نمایشگاه سال ۱۴۰۳ هم کمّی و کیفی خواهد بود.

رمضانی با اشاره به نقش سامانه «بازارکتاب» در توسعه حضور کتابفروشی‌ها در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران افزود: نرم‌افزار سامانه «بازارکتاب» در چند ماه گذشته ارتقا پیدا کرده و قابلیت‌های مختلفی به آن اضافه شده است؛ بنابراین امیدواریم با نرم‌افزار «بازارکتاب» بخش مجازی نمایشگاه سال ۱۴۰۳ را برگزار کنیم.

وی همچنین از آغاز زمان‌بندی ثبت‌نام ناشران خارجی، ناشران داخلی و کتابفروشان برای حضور در نمایشگاه سی‌وپنجم در آینده نزدیک خبر داد.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

همایش مستوره اردلان ۱۲ ارديبهشت ماه ۱۴۰۳ همزمان با روز سنندج برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *