خانه / اخبار و رویدادها / ۱۸۵ کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز همراه مردم است

۱۸۵ کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز همراه مردم است

۱۸۵ کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز همراه مردم است

همزمان با فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۳، ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در تعطیلات فعال بوده و به ارائه خدمات کتابخانه‌ای به اعضا و مسافران نوروزی می‌پردازند.

به گزارش خانه کتاب کردی از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برخی از کتابخانه های عمومی در تعطیلات نوروز به منظور ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مخاطبان، مسافران نوروزی و بهره‌برداری اعضا از فرصت تعطیلات برای آمادگی شرکت در آزمون‌ها فعال است.

در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۳ در مجموع ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در سطح کشور در خدمت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ (با ۱۵۵ باب کتابخانه فعال) رشد حدود ۲۰ درصدی داشته است. در دوم فروردین ماه با ۱۷۹ باب، بیشترین تعداد کتابخانه فعال خواهد بود و در سیزدهم فروردین ماه نیز حداقل ۱۰۹ باب کتابخانه آماده ارائه خدمات است.

در استان خراسان رضوی ۱۹ باب کتابخانه، در استان ایلام ۱۶ باب کتابخانه، در استان‌های بوشهر و تهران هر کدام ۱۴ باب کتابخانه، در استان فارس ۱۱ باب کتابخانه، در استان خراسان جنوبی ۹ باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام هفت باب کتابخانه، در استان‌های کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام ۶ باب کتابخانه، در استان‌های گلستان، مرکزی و همدان هر کدام پنج باب کتابخانه، در استان‌های البز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان و یزد هر کدام چهار باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، قزوین، لرستان و هرمزگان هر کدام ۳ کتابخانه، در استان‌های اردبیل، سمنان، کردستان و گیلان هر کدام ۲ کتابخانه و در استان‌های کرمان و قم هر کدام یک کتابخانه فعال است.

فهرست کتابخانه‌های فعال در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و ساعات کاری آنها را می‌توانید در این سامانه https://www.iranpl.ir/news/۵۱۸۱۹/ رویت کنید.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

فروش ۴۹۷ میلیارد تومانی در ۱۰ روز فعالیت نمایشگاه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *