خانه / اخبار و رویدادها / تجلیل از پایگاه خبری تخصصی خانه کتاب کُردی

تجلیل از پایگاه خبری تخصصی خانه کتاب کُردی

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در آیین تجلیل از مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی اظهار داشت: پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی در پوشش اخبار حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی کتاب های حوزه ادبیات و فرهنگ بومی منطقه، حرفه ای عمل کرده است.

وی افزود: پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی علاوه بر معرفی و اطلاع رسانی کتب حوزه بزرگسالان، نیاز هست در معرفی کتاب های بخش کودک و نوجوان نیز با همه توان وارد شود، همچنین معرفی نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب به ویژه کتاب اولی های(نویسندگانی که برای اولین بار کتاب چاپ می کنند) فعالیت معرفی و اطلاع رسانی داشته باشد.

رستمی اضافه کرد: این پایگاه خبری اخیرا در نتایج دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی و عمومی کشور حائز رتبه قابل قبولی شده در سطح کشور و همچنین در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی کشور نیز جزو برگزیدگان اولیه این جشنواره بود که جای تقدیر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص نحوه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب اینچنین گفت: ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در میان اقشار مردم نیاز به ساز وکار ویژه ای دارد از جمله برگزاری نمایشگاه های کتاب، اهدای کتاب و از همه مهمتر معرفی کتاب و تازه های نشر در سایت ها و فضای مجازی می تواند اهرم بسیار خوبی برای تشویق مردم به کتابخوانی باشد.

ایشان در رابطه با علاقه مردم کردستان به کتاب و کتابخوانی گفت: کردستان در طرح های فصلی فروش کتاب بلا استثناء در رده های ششم و هفتم کشور از نظر فروش کتاب بوده است و این نشان از علاقه مردم کردستان به کتابخوانی است.

دبیرشورای فرهنگ عمومی استان کردستان اظهار داشت: یکی از راههای مهم و راهبردی در ارتقای فرهنگ عمومی استان ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم در شهرها و روستاها است.

رستمی در خصوص حمایت از فعالان عرصه کتاب و پایگاه های خبری اذعان داشت: یکی از مهمترین رسالت های اداره کل ارشاد ترویج کتاب و کتابخوانی است از هر طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی به ویژه ترویج این مهم فرهنگی در روستاها حمایت خواهیم کرد.

در پایان این مراسم از بهنام دورویی مدیر مسئول و صاحب امتیاز خانه کتاب کوردی از سوی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل و قدردانی شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مجموعه شعر کردی «ژن هه‌لات» در ایلام منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *