خانه / اخبار و رویدادها / تجلیل از پایگاه خبری تخصصی خانه کتاب کُردی

تجلیل از پایگاه خبری تخصصی خانه کتاب کُردی

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در آیین تجلیل از مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی اظهار داشت: پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی در پوشش اخبار حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی کتاب های حوزه ادبیات و فرهنگ بومی منطقه، حرفه ای عمل کرده است.

وی افزود: پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی علاوه بر معرفی و اطلاع رسانی کتب حوزه بزرگسالان، نیاز هست در معرفی کتاب های بخش کودک و نوجوان نیز با همه توان وارد شود، همچنین معرفی نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب به ویژه کتاب اولی های(نویسندگانی که برای اولین بار کتاب چاپ می کنند) فعالیت معرفی و اطلاع رسانی داشته باشد.

رستمی اضافه کرد: این پایگاه خبری اخیرا در نتایج دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی و عمومی کشور حائز رتبه قابل قبولی شده در سطح کشور و همچنین در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی کشور نیز جزو برگزیدگان اولیه این جشنواره بود که جای تقدیر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص نحوه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای حوزه کتاب اینچنین گفت: ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در میان اقشار مردم نیاز به ساز وکار ویژه ای دارد از جمله برگزاری نمایشگاه های کتاب، اهدای کتاب و از همه مهمتر معرفی کتاب و تازه های نشر در سایت ها و فضای مجازی می تواند اهرم بسیار خوبی برای تشویق مردم به کتابخوانی باشد.

ایشان در رابطه با علاقه مردم کردستان به کتاب و کتابخوانی گفت: کردستان در طرح های فصلی فروش کتاب بلا استثناء در رده های ششم و هفتم کشور از نظر فروش کتاب بوده است و این نشان از علاقه مردم کردستان به کتابخوانی است.

دبیرشورای فرهنگ عمومی استان کردستان اظهار داشت: یکی از راههای مهم و راهبردی در ارتقای فرهنگ عمومی استان ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم در شهرها و روستاها است.

رستمی در خصوص حمایت از فعالان عرصه کتاب و پایگاه های خبری اذعان داشت: یکی از مهمترین رسالت های اداره کل ارشاد ترویج کتاب و کتابخوانی است از هر طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی به ویژه ترویج این مهم فرهنگی در روستاها حمایت خواهیم کرد.

در پایان این مراسم از بهنام دورویی مدیر مسئول و صاحب امتیاز خانه کتاب کوردی از سوی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل و قدردانی شد.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

همایش مستوره اردلان ۱۲ ارديبهشت ماه ۱۴۰۳ همزمان با روز سنندج برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *