خانه / اخبار و رویدادها / پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به مناسبت روز قلم

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به مناسبت روز قلم

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به مناسبت روز قلم

عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به مناسبت چهاردهم تیرماه روز گرامیداشت قلم پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

«ن وَالْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ»، سوگند به قلم و آن‌چه می‌نویسند.

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان‌ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است.قلم، حافظ علوم و دانش‌ها، پاسدار افکار اندیشمندان، حلقه اتصال فکری عالمان و پُل ارتباطی گذشته و آینده بشر بوده، و حتی ارتباط آسمان و زمین نیز از راه لوح و قلم به دست آمد.

امروز در شرایط کنونی که تمامی مردم دنیا گریبانگیر بیماری منحوس کرونا هستند و اهالی قلم نیز با مشکلات اقتصادی و مسائلی مواجه هستند ما وظیفه خود می‌دانیم برای حل و رفع این مشکلات تلاش کنیم. اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان در تلاش است تا گامی موثر در جهت تکریم اهل قلم و رفع موانع و مشکلات موجود بردارد.

۱۴تیرماه «روز قلم» فرصتی مغتنم است تا همگان به مصداق «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» مراتب سپاس، تقدیر و قدرشناسی خود را تقدیم اهالی قلمی کنیم که بی‌ادعا در راستای توسعه و پیشرفت فرهنگی کشور و استان فرهنگی کردستان گام برمی‌دارند و نقش ارزشمند آنان بر کسی پوشیده نیست. این روز را به تمامی اهالی قلم تبریک می‌گویم و امیدوارم بتوانیم قدردان گوشه‌ای از تلاش‌های بی‌شائبه آنان باشیم».

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

لە ژێر ساباتی شیعری پەشێو دا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *