خانه / اخبار و رویدادها / معرفی کتاب ” محاکمه عادتها “

معرفی کتاب ” محاکمه عادتها “

معرفی کتاب “محاکمه عادتها “

کتاب ” محاکمه عادتها “اثر علی خاکزادی، داستان مردی به نام اورهان را روایت می کند که به عادتهای بدی مبتلاست . این عادتهای بد زندگی او را از مسیر اصلی منحرف کرده و با مشکلات زیادی روبر می سازد  .  یکی از عادتهای بد اورهان ، عادت سرسری خواندن متون و قراردادها است که باعث می شود پای قراردادی را امضا کند که به بدنش اجازه میدهد تا از مغزش شکایت کند!  دادگاه با حضور ۱۲ عضو هیئت منصفه از کشورهای مختلف جهان در جزیره ایی خیالی به نام برینلند اتفاق می افتد .

در این دادگاه بدن شاکی هست

مغز متهم است

اتهام ناموفق بودن در زندگی است

جرم داشتن عادتهای بد است

تمامی دیالوگهایی که  بین وکیل بدن و وکیل مغز در حضور قاضی دادگاه و در حضور هیئت منصفه رخ می دهد بر مبنای استاندارهای دادگاههای آمریکایی تهیه و تنظیم شده است .

این کتاب در تاریخ ۲۹/۰۶/۱۳۹۹  به شماره ۹۳۳۱۱۵-۳۵۸۸۵۷  از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نشر دریافت کرد و تا کنون به ۲ چاپ ۱۰۰۰ جلدی رسیده است . در حال حاضر انتشارات هورمزد چاپ سوم این کتاب را در تیراژ ۱۵۰۰ جلد در دستور کار دارد .  آمار و بررسی افراد خبره در حوزه نشر کتاب حکایت از پیش بینی چاپ دهم در تیراژ بالاتر از ۱۰٫۰۰۰ جلد دارد .

علی خاکزادی

علاوه بر استقبال خوانندگان ایرانی ، کتاب محاکمه عادتها با عنوان THE TRIAL OF HABITS مورد استقبال چهار ناشر بین المللی از آمریکا و انگلستان قرار گرفت که سرانجام در هفتم ماه May سال ۲۰۲۱ با انتشارات Pegasus Publishers  در انگلستان قرارداد به امضاء رسید  تا در سال ۲۰۲۲ شاهد انتشار و توزیع این کتاب ایرانی در ۳۳ کشور جهان باشیم .  همچنین ارسال بخشهایی از کتاب برای خوانندگانی از آفریقای جنوبی ، آمریکا ، پرتغال ، رومانی و . . نشان از استقبال جامعه کتابخوان بین المللی از کتاب فوق الذکر را دارد .

شایان ذکر است که کتاب به موضوع عادتها از نگاه روانشناسی پرداخته است . مبحث عادتها یک موضوع انسانی است که جغرافیای خاصی نمی شناسد و تمامی انسانها روی زمین را مخاطب خود قرار می دهد . با عنایت به اینکه موضوع عادتها و نقش آنها در زندگی مطلوب این روزها مورد توجه عده زیادی از خوانندگان در سراسر جهان قرار گرفته ، ترجمه کتاب به زبانهای متعددی در حال انجام است .

تا سال ۲۰۲۴ کتاب محاکمه عادتها به ۱۵ زبان زنده ترجمه و چاپ شده  و در ۷۰ کشور جهان در دسترس عموم خوانندگان دنیا قرار خواهد گرفت .

الهام میرزایی

کتاب محاکمه عادتها تحت عنوان “دادگەیی خووەکان” توسط الهام میرزایی مراحل نهایی ترجمه به زبان کوردی سورانی را می گذراند و  به زودی آماده انعقاد قرارداد با یکی از ناشرین معتبر این زبان خواهد بود  .

جهت هرگونه کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۸۷۷۵۴۷۸۲ یا آدرس ایمیل Mirzaee.Elham@gmail.com ارتباط برقرار نمائید

 هر نوع بازنشر این متن با ذکر منبع «سایت خانه کتاب کردی” مجاز است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران تشکیل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *