خانه / اخبار و رویدادها / گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با لولاو صالحی

گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با لولاو صالحی

گفتگوی اختصاصی خانهٔ کتاب كُردی با لولاو صالحی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان

پایگاه خبری «خانه کتاب كُردی»_ همانطور که همه می دانیم ادبیات کودکان نقشی انکار ناپذیر در تعلیم و تربیت و همچنین رشد فکری و روحی و اجتماعی کودکان و پرورش قدرت تخیل و خلاقیت و استعدادهای آنان دارد که مستقیما بر رشد شخصیتی کودکان تاثیر می گذارد. پس این مهم باید مورد توجه فعالان این عرصه قرارگیرد ا بانوشتن و خلق کردن آثار قوی برای کودکان مخصوصا ادبیات داستانی و قصه سرایی که قویترین و موثر ترین نوع ادبیات کودکان از نظر تفهیم و ارتباط گرفتن آسان برای کودکان است بتوانیم فرزندانی سالم و موفق رادر جامعه آینده پرورش دهیم.

خانم (لولاوصالحی)نویسنده جوانی است چند سالیست در این عرصه به صورت جدی فعالیت می کند و در این راستا نیز دو کتاب موفق “”هێرۆ، ماسی و پشیله” و “هێرۆ هیوا و ئاژه‌ڵان”” (داستان در قالب شعر) را به چاپ رسانده است.

  

ایشان در سال ۱۳۶۱ در سنندج به دنیا آمده است و علاقه زیادی به نوشتن و شعر سرودن برای کودکان دارد و در کارهایشان از شعرهای هفت هجایی که برای کودکان راحتتر است استفاده میکند. همچنین در نشستی که ایشان در حاشیه نمایشگاه کتاب در خانه کتاب کردی حضور داشت گفت: نوشتن و شعر سرودن برای کودکان رابه زبان کردی بسیار دوست دارد و به دلیل علاقه زیادی که به دنیای کودکان دارد نوشتن برای این گروه سنی را انتخاب کرده است.

وی گفت :در آینده به نوشتن موضوعات خاص برای کودکان می پردازد که خلاقیت و نو آوری رادر نوشتن به کار گیرد.

صالحی در ادامه گفت: از جمله مشکلات نویسندگان نداشتن اسپانسر مالی برای چاپ کتاب و چالش سرانه پایین مطالعه در جامعه است که امیدوارم با تدابیر مسولین مربوطه بتوانیم کم کم و به مرور زمان این چالش را نیز پشت سربگذاریم وی در پایان خواستار توجه بیش از پیش خانواده ها به مقوله مهم کتاب و کتابخوانی شد و افزود..کودکان آینده سازان جامعه هستند و نهادینه کردن فرهگ مطالعه در میان آنان امری ضروری است.

 هر نوع بازنشر این متن با ذکر منبع «سایت خانه کتاب کردی” مجاز است.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران تشکیل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *