خانه / اخبار و رویدادها / مهلت ارسال آثار به سومین جایزه کتاب سال کردستان تمدید شد

مهلت ارسال آثار به سومین جایزه کتاب سال کردستان تمدید شد

مهلت ارسال آثار به سومین جایزه کتاب سال کردستان تمدید شد

به گزارش خانه کتاب کردی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عیسی فلاحی سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در مصاحبه مجازی با رسانه های استان کردستان اظهار داشت: به درخواست جمعی از نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب استان، مهلت ارسال آثار به سومین جایزه کتاب سال کردستان تا تاریخ ۱۰ شهریورماه سال جاری تمدید شد، این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

وی افزود: سومین جایزه کتاب سال کردستان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی استان به حساب می آید و به منظور شرکت حداکثری نویسندگان، مولفان و پدیدآورندگان کتاب و آثار مکتوب طراحی شده است.

فلاحی اضافه کرد: مردم استان کردستان با وجود مشکلات اقتصادی یکی از استان های خریدار و دوستدار کتاب در کشور است، در طرح های فصلی کتاب، استان کردستان از نظر تعداد کتب خریدار شده جزو ۱۰ استان برتر بوده است.

وی تصریح کرد: آثار ارسالی به سومین جایزه کتاب سال دارای شرایطی است؛ اول اینکه در محدوده زمانی سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشد، کتاب های آموزشی و کمک درسی از دایره انتخاب و داوری نیز خارج است، هر نویسنده لازم است برای داوری ۳ عنوان کتاب به دبیرخانه ارسال نماید.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای فرهنگ وارشاد کردستان ضمن اشاره به انتخاب سنندج به عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران اذعان داشت: عنوان پایتختی کتاب ایران فرصتی مناسب است تا کتاب وارد زندگی مردم شود و یکی از راه های تشویق مردم به ویژه کودکان و نوجوانان علاوه بر پایی نمایشگاه کتاب و جلسات نقد وبررسی کتاب، برگزاری جشنواره و جوایز کتاب سال است تا کتب برگزیده شاخه های علوم بشری به مردم و علاقمندان معرفی شود.

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

هەموو چیرۆکەکانی کارلۆس ڕویز زافۆن بە کوردی بڵاو بووەوە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *