خانه / اخبار و رویدادها / اهدای کتاب به سرای سالمندان شهر سنندج

اهدای کتاب به سرای سالمندان شهر سنندج

اهدای کتاب به سرای سالمندان شهر سنندج

دریایی گفت: اهدای کتاب از طریق واحد کتاب وزارتخانه و اداره کل ارشاد کردستان به مراکز فرهنگی و کتابخانه های عمومی و مراکز آموزشی از طرح های عملیاتی سنندج پایتخت کتاب ایران است

به گزارش پایگاه خبری خانه کتاب کردی از سنندج, علی اصغر دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و هیات همراه صبح امروز با حضور در سرای سالمندان سنندج ضمن اهدای کتاب و گل به سالمندان این سرا اظهار داشت: اهدای کتاب از طریق واحد کتاب وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد کردستان به مراکز فرهنگی و کتابخانه های عمومی و مراکز آموزشی از طرح های عملیاتی سنندج هفتمین پایتخت کتاب ایران است.

وی افزود: کتاب از بهترین رفقای امروز بشر بحساب می آید رفیقی که غیر خوبی و سلامتی فکر و اندیشه فواید بسیار دیگری نیز دارد, کتاب با توسعه ذهن و اندیشه در زندگی اجتماعی,  انتخاب سبک سالم زندگی بسیار مفید است .

دریایی در بخشی دیگر از فواید کتابخوانی در زندگی امروز جوامع عنوان کرد: دانایی و آگاهی که از طریق مطالعه کتاب کسب می شود از هیچکدام از رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی دیگر نه تنها بدست نمی آید بلکه موجبات خوشبختی و قناعت پیشگی را به انسان منتقل می کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان اذعان داشت: در فرهنگ دینی ما توصیه های فراوانی در امر کتابخوانی و مطالعه شده است, بزرگان و علمای دینی ما بهترین گذران اوقات فراغت را مطالعه و تفکر در جهان هستی دانسته اند, مطالعه کتاب اگر به عادت تبدیل شود در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی نیز بسیار موثر خواهد بود.

دریایی ضمن همدلی با سالمندان و اهدای گل و کتاب, از همه اتاق ها و فضایی که سالمندان عزیز در آن زندگی می کنند بازدید نموده و از نزدیک و چهره به چهره با آنها گفتگو کرد, یادآور شد: ما امروز در این مکان اجتماعی حضور پیدا کرده ایم تا ضمن دیدار با سالمندان, کتاب های چاپ جدید از موضوعات مختلف برای گذران اوقات فراغت برای سالمندان و کادر این سرا اهدا کنیم.

در پایان این دید و بازدید, تعداد ۹۳ عنوان کتاب در موضوعات مختلف علوم بشری به ارزش ریالی سه میلیون و یکصد هزار تومان اهدا گردید.

در این بازدید و همدلی از سرای سالمندان سنندج مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان را عیسی فلاحی سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای ایشان و همچنین بهنام دورویی مدیرمسئول پایگاه خبری خانه کتاب کُردی و صمدی مسوول دبیرخانه پایتخت کتاب سنندج وی را همراهی می کردند.

 هر نوع بازنشر این متن با ذکر منبع «سایت خانه کتاب کردی” مجاز است.

 

درباره‌ی خانه کتاب کُردی

همچنین ببینید

مراسم بزرگداشت بانو مستوره اردلان برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *